Loading...

FinanceEstonia / 22.12.2023

Martin Länts: astusime sammu lähemale positiivse krediiditeabe jagamise seadusele

FinanceEstonia krediidiandjate ja -vahendajate töögrupi juhi Martin Läntsi sõnul oli lõppeva aasta märksõnaks kindlasti rohke sisendi andmine ministeeriumitele ja ametiasutustele erinevates seaduseloome etappides. Samuti tekkis aasta jooksul ühiskonnas parem arusaam positiivse krediidiregistri vajalikkusest ning peamine ootus järgmiseks aastaks ongi seotud positiivse krediiditeabe seaduse jõustamisega. 

FinanceEstonia / 31.10.2023

FinanceEstonia esitas seisukohad AKI maksehäirete avaldamise juhendile

FinanceEstonia esitas Andmekaitse Inspektsioonile (AKI) seisukohad seoses maksehäirete avaldamise juhendiga ning palus saadetud kommentaaridele ja küsimustele selgitusi. Juhendi põhjal jääb endiselt segaseks, millised kohustused sellega kellelegi laienevad. Samuti on juhendit keeruline automaatse protsessina rakendada.

FinanceEstonia / 10.10.2023

Riigikogu ja valitsus – lood lõhkilaenatud inimestest on teie tegemata töö

Lood end lõhki laenanud inimestest on emotsionaalsed, seega leiavad ikka ja jälle kajastamist. Neist mõni erakordsem suudab ühiskonda hetkeks isegi raputada. Ootamatult surnud emalt 15 laenu päranduseks saanud laste lugu Eesti Ekspressis oli üks selline, mis pööras ühiskonna etteheitva pilgu reaktsioonina pankade poole ning jättis kõlama klassikalise hukkamõistu tavalisi inimesi nöörivatest ahnetest pankadest.

FinanceEstonia / 28.08.2023

FinanceEstonia esitas seisukohad TTJA saadetud märgukirjale

Tarbijakaitse ja Tehnilise Järelevalve Amet (TTJA) saatis krediidiandjatele juuli keskel märgukirja, millega anti teada, et aasta teises pooles plaanitakse võtta krediidiandjate tegevus senisest enam fookusesse.

Otsing ei leidnud ühtegi tulemust