Loading...

FinanceEstonia / 22.03.2024

FinanceEstonia kaardistas Eesti kapitalituru kitsaskohad ja lahendused

FinanceEstonia on pikalt seisnud selle eest, et kohaliku kapitalituru arendamiseks sünniks mõõdetav ja avalik pikaajaline strateegia. Selle loomise aluseks on peamiste kitsaskohtade kaardistus ning sektori nägemus võimalikest lahendustest. Strateegia väljatöötamine ja rakendamine eeldab koostööd riigi ja turuosaliste vahel.

FinanceEstonia / 16.01.2024

FinanceEstonia: MTA plaanitav juhend on tõsine oht Eesti kapitaliturule

Maksu- ja Tolliamet (MTA) valmistab ette ning plaanib lähiajal avaldada laenuvõimendusega omandamistehingute maksustamise (nn debt push-down) juhendi. FinanceEstonia, Eesti Era- ja Riskikapitali Assotsiatsioon (EstVCA) ning Eesti Pangaliit saatsid peaministrile ühispöördumise, viidates juhendist tulenevale ohule kapitaliturule, kapitali kättesaadavusele ning majanduse üldisele konkurentsivõimele.

FinanceEstonia / 22.12.2023

Valeria Kiisk: kapitaliturg vajab uusi ambitsioonikaid eesmärke

FinanceEstonia kapitaliturgude töögrupi juhi Valeria Kiisa sõnul on kapitaliturg läbinud viimase aasta jooksul suured muutused. Nagu iga muutuse juures, peab Kiisk ka nüüd oluliseks dialoogi ning ambitsioonikate eesmärkide seadmist edaspidiseks. Valdkonna suuremat prioriteediks seadmist ootab ta sarnaselt naaberriikidele ka Eesti riigilt.

FinanceEstonia / 15.11.2023

FinanceEstonia soovib luua kapitaliturgude arendamise strateegia

Novembris toimus FinanceEstonia kapitaliturgude töögrupi kohtumine, kus arutati 2024. aasta plaane. Oma lähiaja tegevusi tutvustasid Rahandusministeeriumi, Finantsinspektsiooni, EASi ja KredExi ühendasutuse ning Nasdaq Tallinna börsi esindajad. Samuti arutati Eesti kapitalituru väljakutseid ning töögrupi 2024. aasta prioriteete.

FinanceEstonia / 18.09.2023

Raino Paron pangamaksust: kuigi öeldakse, et ettepanek vähendaks kasumi viimist Rootsi, siis pigem on tulemus vastupidine

Sõna “solidaarsus” maksu nimes ei päästa kiirustades ja mõjuanalüüsita tehtud otsuste negatiivsete tagajärgede eest. Plaanitav solidaarsusmaks mõjutaks negatiivselt konkurentsi pangandusturul ja läbi selle suurt osa Eesti majandusest, kirjutab Ellex Raidla vandeadvokaat ja FinanceEstonia juhatuse Liige Raino Paron 17.09 Eesti Ekspressis ilmunud arvamusloos.

FinanceEstonia / 28.08.2023

BaltCap sai Eestis ainulaadse tegevusloa

Baltikumi suurim erakapitali fondivalitseja BaltCap sai esimesena Eestis Finantsinspektsioonilt alternatiivfondi valitseja (AIFM) täieulatusliku tegevusloa.

Otsing ei leidnud ühtegi tulemust