Loading...

FinanceEstonia / 29.04.2024

Vastutustundlik krediiditurg on palju enamat kui pelgalt maksevõime hindamine

Krediidi kättesaadavus annab elanikkonnale rohkem võimalusi oma plaanide elluviimiseks. Samas ei tohi unustada, et krediidi pakkumine peab olema vastutustundlik. Väärkasutuse tagajärjed võivad omada kahju tarbijale, krediidiandjale, aga ka majanduslikule stabiilsusele. Ometi ei tähenda vastutustundlik krediiditurg üksnes kohustust järgida vastutustundliku laenamise põhimõtet, tõdes Finantsinspektsiooni finantsteenuste järelevalve osakonna jurist Teele Jürjer.

FinanceEstonia / 29.04.2024

Eksperdid: vajame tarbijakrediidi kohtuvaidluste menetluse head tava

Vastutustundliku krediidituru temaatikale keskendunud FinanceEstonia seminaril tõdeti, et tarbijakrediidi kohtuvaidluste praktika on muutunud. Koos sellega on tekkinud mitmeid müüte, näiteks seoses isikuandmete kaitsmisega. Lisaks nõustusid aruteluringis osalejad, et kallite kohtumenetluste asemel tuleks leida lahendusi, et võimalikult palju vaidlusi saaks lahendatud enne kohtusse jõudmist.

FinanceEstonia / 29.04.2024

Loodav seadus lisab täiendavaid nõudeid inkassofirmadele

Krediidiinkassode ja -ostjate seaduseelnõu põhineb Euroopa Liidu direktiivil ning tähendab, et peagi lähevad ka inkassofirmad riikliku järelevalve alla. Ehkki inkassod ei väljasta tarbijakrediiti, saavad nad kujundada ümber olemasolevaid lepinguid. Seega on nad üks osa krediiditurust ning on mõistlik, et neile kehtivad ühtsed standardid ja reeglid, usub Rahandusministeeriumi finantsteenuste poliitika osakonna juhataja asetäitja Thomas Auväärt.

FinanceEstonia / 28.04.2024

Krediidi kulukuse määra ülempiiri alandamise idee vajab mõjuanalüüsi

Krediidiinkassode ja -ostjate seaduse eelnõu menetlemise lõppfaasis on tekkinud idee alandada krediidi kulukuse määra (KKM) ülempiiri. FinanceEstonia hinnangul vajaks eelnõusse viimasel hetkel lisatud idee eelnevalt põhjalikku analüüsi ning mõjude ja riskide hindamist koos puudutatud huvirühmade kaasamisega.

FinanceEstonia / 28.04.2024

Joel Kukemelk: pensioni osas saad vaid endale loota

Nii nimetatud maksuküüru kaotamise läbi laekub peaaegu kõigile inimestele uuel aastal palgapäeval rohkem raha pangakontole. Selle asemel, et kogu lisaraha igakuiselt Osturallide ja Hullude Päevade ajal poodi viia, tasuks mõelda, kuidas see hoopis endale ja oma lähedastele paremat tulevikku üles ehitama panna, kirjutab FinanceEstonia kogumispensioni töögrupi juht ning LHV Varahalduse juhatuse liige Joel Kukemelk.

FinanceEstonia / 28.04.2024

Täiskasvanute rahatarkuse fookuses on võlad ja pension

Aprilli alguses toimus rahatarkuse strateegiapäev, kus vaadati üle valdkonna edusammud, sõnastati fookused ning probleemkohad. Õpetajate rahatarkuse mentorklubi peamentorina panustav Nasdaq Tallinna kommunikatsiooni- ja turundusjuht Ott Raidla pälvis eraldi tunnustuse. Palju õnne!

FinanceEstonia / 28.04.2024

Saame tuttavaks #45: uus liige smeGo

FinanceEstoniaga liitus Baltikumi suurim pangandusväliste finantsteenuste pakkuja smeGo. Eesti üksuse tegevjuht Reelika Sõnitsar tõdeb, et teadlikkus pankade kõrval eksisteerivatest finantseerimisvõimalustest on Eestis endiselt madal ning sellega tuleb tegeleda. Majanduse üldise elavdamise ühe võimalusena näeb ta välisinvesteeringute Eestisse meelitamist läbi soodsa ettevõtluskeskkonna.

FinanceEstonia / 28.04.2024

Saame tuttavaks #44: uus liige Coop Kindlustusmaakler

FinanceEstoniaga liitus varakindlustuse pakkumiste ja panga kindlustuse haldamisega tegelev Coop Kindlustusmaakler. Panga kindlustussuuna juhi Raivo Piibori sõnul on valdkonna üheks keskseks mureks vähene teadlikkus ja arusaam kindlustusest ning selle vajalikkusest. Eraldi eesmärgiks on muuta kindlustustooted veelgi selgemaks ja lihtsamaks.

Otsing ei leidnud ühtegi tulemust