Loading...

FinanceEstonia / 20.02.2024

Toimus FinanceEstonia kindlustuse töögrupi avakohtumine

FinanceEstonia kindlustuse töögrupi avakohtumisel lepiti kokku liikmete ühises soovis toetada ja arendada kindlustusturgu, kindlustuse innovatsiooni ning rääkida kaasa oluliste regulatsioonide kujundamisel.

FinanceEstonia / 30.01.2024

FinanceEstonia laiendab rahvusvahelist haaret

FinanceEstonia astus Euroopa tasandil digirahanduse- ja finantskogukonda esindava European Digital Finance Association (EDFA) liikmeks. Ühenduse peamine eesmärk on muuta Euroopa finantstehnoloogia sektor laiemalt nähtavamaks.

FinanceEstonia / 30.01.2024

Tööd alustab FinanceEstonia kindlustuse töögrupp

Juhatuse otsusega alustab tööd FinanceEstonia kindlustuse töögrupp, mille peamiseks eesmärgiks on toetada kindlustusturu arengut Eestis. Valdkonda mõjutavad mitmed olulised regulatsioonid ning liikmetel on võimalus rääkida kaasa sektori kujundamisel.

FinanceEstonia / 30.01.2024

Saame tuttavaks #38: uus liige Vespia

FinanceEstoniaga liitus tehisintellekti kasutav ärituvastuse ja rahapesu tõkestamise platvorm Vespia. Ettevõtte asutaja ja tegevjuht Julia Ront tõdeb, et tehisintellekti roll finantssektoris on veel suhteliselt minimaalne, kuid sellel on tohutu potentsiaal. Eesti majanduse ja finantssektori suurimate väljakutsetena nimetab ta aga jätkusuutliku kasvu ja rahvusvahelise konkurentsivõime säilitamist digitaalselt muutuvas maailmas.

FinanceEstonia / 29.01.2024

Ida-Viru rahatarkuse õppega liitub uus kool

FinanceEstonia initsiatiivgrupi eestvedamisel jätkub ka alanud aastal rahatarkuse õpe Kohtla-Järve Gümnaasiumis ja Sinimäe koolis. Veebruarist liitub rahatarkuse projektiga Kohtla-Järve Järve kool.

FinanceEstonia / 28.01.2024

FinanceEstonia tugevdas suhteid Soome kolleegidega

FinanceEstonia juhatuse liige Rauno Klettenberg kohtus 23. jaanuaril Helsingis kolme Soome katusorganisatsiooni – Finance Finland, Fintech Finland ja Helsinki Fintech Farm – esindajatega.

FinanceEstonia / 22.01.2024

Joel Kukemelk: väike riigipension paneb II samba makseid suurendama

Huvi tänavu jaanuaris avanenud võimaluse vastu suurendada II sambas sissemakseid on suur. LHV pensionifondide klientide seas läbi viidud hoiakute ja teadmiste küsitlus näitab, et kogujatel on maksemäära muutmisega seoses omajagu küsimusi.

FinanceEstonia / 16.01.2024

FinanceEstonia: MTA plaanitav juhend on tõsine oht Eesti kapitaliturule

Maksu- ja Tolliamet (MTA) valmistab ette ning plaanib lähiajal avaldada laenuvõimendusega omandamistehingute maksustamise (nn debt push-down) juhendi. FinanceEstonia, Eesti Era- ja Riskikapitali Assotsiatsioon (EstVCA) ning Eesti Pangaliit saatsid peaministrile ühispöördumise, viidates juhendist tulenevale ohule kapitaliturule, kapitali kättesaadavusele ning majanduse üldisele konkurentsivõimele.

FinanceEstonia / 28.12.2023

FinanceEstonia 2023. aasta olulisemate märksõnade ülevaade

Lõppev aasta kujunes FinanceEstoniale töiseks ja toimekaks, väljakutsetest puudust ei olnud. Sisulist tööd sektori arenguga seotud küsimustes oleme teinud terve aasta: osalesime aktiivselt seadusloome kujundamises ning esitasime muudatusettepanekuid kümnete finantsvaldkonda puudutavate seaduste täiendamiseks. Samuti seisime liikmete huvide eest suhtluses erinevate ametiasutustega sektori jaoks olulistel teemadel.

FinanceEstonia / 22.12.2023

Valeria Kiisk: kapitaliturg vajab uusi ambitsioonikaid eesmärke

FinanceEstonia kapitaliturgude töögrupi juhi Valeria Kiisa sõnul on kapitaliturg läbinud viimase aasta jooksul suured muutused. Nagu iga muutuse juures, peab Kiisk ka nüüd oluliseks dialoogi ning ambitsioonikate eesmärkide seadmist edaspidiseks. Valdkonna suuremat prioriteediks seadmist ootab ta sarnaselt naaberriikidele ka Eesti riigilt.

FinanceEstonia / 22.12.2023

Joel Kukemelk: inimestel avaneb lõpuks vabadus otsustada enda pensioni üle

FinanceEstonia kogumispensioni töögrupi juhi Joel Kukemelki sõnul hüvitas riik 2023. aastal teise pensionisambasse kogujatele vahepeal peatatud maksed. Uue aasta alguses realiseerub aga viimase 20 aasta suurim positiivne muudatus kogumispensioni süsteemis – inimesed saavad esitada avaldusi teise pensionisamba suuremate maksete tegemiseks. 

Otsing ei leidnud ühtegi tulemust