Loading...

FinanceEstonia / 29.04.2024

Tehtud katse kinnitas riigi panuse olulisust pensioniks kogumisel

Eelmise aasta lõpus saatis Pensionikeskus koostöös Rahandusministeeriumi ja käitumisteadlastega enam kui 100 000-le kolmanda pensionisamba konto omanikule üheksa erineva sõnastusega e-kirja. Katse eesmärk oli innustada tegema täiendavaid sissemakseid enne aasta lõppu, et need jõuaksid tulumaksutagastuse arvestusse.

FinanceEstonia / 28.04.2024

Joel Kukemelk: pensioni osas saad vaid endale loota

Nii nimetatud maksuküüru kaotamise läbi laekub peaaegu kõigile inimestele uuel aastal palgapäeval rohkem raha pangakontole. Selle asemel, et kogu lisaraha igakuiselt Osturallide ja Hullude Päevade ajal poodi viia, tasuks mõelda, kuidas see hoopis endale ja oma lähedastele paremat tulevikku üles ehitama panna, kirjutab FinanceEstonia kogumispensioni töögrupi juht ning LHV Varahalduse juhatuse liige Joel Kukemelk.

FinanceEstonia / 22.03.2024

Joel Kukemelk: käes on aeg panna tööandjapension sõnadest tegudesse

Praeguse valitsusliidu programmis ehk koalitsioonileppes (2023-2027) sisaldub punkt, mille kohaselt soodustatakse inimeste pensioniks kogumist. Kirja on pandud siht analüüsida võimalusi teise ja kolmanda pensionisamba paindlikumaks tegemiseks ning anda võimalus tööandjapensioni loomiseks. 

FinanceEstonia / 22.01.2024

Joel Kukemelk: väike riigipension paneb II samba makseid suurendama

Huvi tänavu jaanuaris avanenud võimaluse vastu suurendada II sambas sissemakseid on suur. LHV pensionifondide klientide seas läbi viidud hoiakute ja teadmiste küsitlus näitab, et kogujatel on maksemäära muutmisega seoses omajagu küsimusi.

FinanceEstonia / 22.12.2023

Joel Kukemelk: inimestel avaneb lõpuks vabadus otsustada enda pensioni üle

FinanceEstonia kogumispensioni töögrupi juhi Joel Kukemelki sõnul hüvitas riik 2023. aastal teise pensionisambasse kogujatele vahepeal peatatud maksed. Uue aasta alguses realiseerub aga viimase 20 aasta suurim positiivne muudatus kogumispensioni süsteemis – inimesed saavad esitada avaldusi teise pensionisamba suuremate maksete tegemiseks. 

Otsing ei leidnud ühtegi tulemust