Kogumispensioni töögrupp

Teine pensionisammas on hoiuse kõrval kõige populaarsem investeerimistoode Eestis, millega on seotud ligi pool miljonit eestlast. Analüüsid näitavad, et praegune I ja II sammas tagavad pensionieas vaid hädavajaliku toimetuleku, parema rahalise heaolu jaoks tuleb inimesel ise või tööandja abiga juurde koguda. 

Sellest lähtuvalt seisab FinanceEstonia aktiivselt teise pensionisambasse lisaraha kaasamise ja kogumisvõimaluste laiendamise eest, samuti inimeste teadlikkuse tõstmise eest pensionieaks säästude kogumisel ja pensioniikka jõudes kogutu kasutamisel ning pensionifondide rolli suurendamise eest kohaliku kapitalituru arendamisel.

Eesmärkide saavutamiseks on oluline tööandjapensioni loomine ning fondipensioni kui kõige kasulikuma väljamakselahenduse populariseerimine.

Töögrupi üritused

Töögrupi üritused

Töögrupi uudised

FinanceEstonia / 22.01.2024

Joel Kukemelk: väike riigipension paneb II samba makseid suurendama

Huvi tänavu jaanuaris avanenud võimaluse vastu suurendada II sambas sissemakseid on suur. LHV pensionifondide klientide seas läbi viidud hoiakute ja teadmiste küsitlus näitab, et kogujatel on maksemäära muutmisega seoses omajagu küsimusi.

FinanceEstonia / 22.12.2023

Joel Kukemelk: inimestel avaneb lõpuks vabadus otsustada enda pensioni üle

FinanceEstonia kogumispensioni töögrupi juhi Joel Kukemelki sõnul hüvitas riik 2023. aastal teise pensionisambasse kogujatele vahepeal peatatud maksed. Uue aasta alguses realiseerub aga viimase 20 aasta suurim positiivne muudatus kogumispensioni süsteemis – inimesed saavad esitada avaldusi teise pensionisamba suuremate maksete tegemiseks. 

Liikmed

5

Tule liikmeks

Tule liikmeks

Finantssektori katusorganisatsioonina esindame liikmete ühiseid huve ning töötame avaliku sektoriga tihedas koostöös, et suurendada Eesti majanduslikku julgeolekut.

FinanceEstonia liikmeteks on väga erinevad ettevõtted ja organisatsioonid. Meie liikmed on näiteks LHV Group, Redgate Capital, NASDAQ Tallinna börs, Veriff, Funderbeam, Salv, EY, KPMG, Bigbank, Estateguru, Tallinna Tehnikaülikool, mitmed Eestis tegutsevad advokaadibürood ja paljud teised.

FinanceEstonia liikmeks ootame kõiki ettevõtteid ja organisatsioone, kellel on huvi ja soov muuta Eesti finantssektorit konkurentsivõimelisemaks, rääkida kaasa valdkonna arengut puudutavates küsimustes ning luua uusi kontakte nii Eestis kui ka välismaal.

Täida liitumisavaldus ning võtame sinuga ühendust.

Täida liitumisavaldus

Täida liitumisavaldus ja võtame sinuga ühendust.