Kogumispensioni töögrupp

Teine pensionisammas on hoiuse kõrval kõige populaarsem investeerimistoode Eestis, millega on seotud ligi pool miljonit eestlast. Analüüsid näitavad, et praegune I ja II sammas tagavad pensionieas vaid hädavajaliku toimetuleku, parema rahalise heaolu jaoks tuleb inimesel ise või tööandja abiga juurde koguda. 

Sellest lähtuvalt seisab FinanceEstonia aktiivselt teise pensionisambasse lisaraha kaasamise ja kogumisvõimaluste laiendamise eest, samuti inimeste teadlikkuse tõstmise eest pensionieaks säästude kogumisel ja pensioniikka jõudes kogutu kasutamisel ning pensionifondide rolli suurendamise eest kohaliku kapitalituru arendamisel.

Eesmärkide saavutamiseks on oluline tööandjapensioni loomine ning fondipensioni kui kõige kasulikuma väljamakselahenduse populariseerimine.

Töögrupi üritused

Töögrupi üritused

Töögrupi uudised

FinanceEstonia / 21.06.2024

Joel Kukemelk: tööandjapensionist saagu jätk II samba suurematele maksetele

FinanceEstonia kogumispensioni töögrupi juhi Joel Kukemelki sõnul on keskmine pension Eestis 774 eurot. See tähendab, et ainuke võimalus pensionipõlves hakkama saamiseks on raha kogumine ja pensionisüsteemi arendamine. Laiemalt ongi töörühma eesmärk Eesti pensionisüsteemi jätkusuutlikkuse tagamine ning regulatsiooni kujundamine.

FinanceEstonia / 29.04.2024

Tehtud katse kinnitas riigi panuse olulisust pensioniks kogumisel

Eelmise aasta lõpus saatis Pensionikeskus koostöös Rahandusministeeriumi ja käitumisteadlastega enam kui 100 000-le kolmanda pensionisamba konto omanikule üheksa erineva sõnastusega e-kirja. Katse eesmärk oli innustada tegema täiendavaid sissemakseid enne aasta lõppu, et need jõuaksid tulumaksutagastuse arvestusse.

FinanceEstonia / 28.04.2024

Joel Kukemelk: pensioni osas saad vaid endale loota

Nii nimetatud maksuküüru kaotamise läbi laekub peaaegu kõigile inimestele uuel aastal palgapäeval rohkem raha pangakontole. Selle asemel, et kogu lisaraha igakuiselt Osturallide ja Hullude Päevade ajal poodi viia, tasuks mõelda, kuidas see hoopis endale ja oma lähedastele paremat tulevikku üles ehitama panna, kirjutab FinanceEstonia kogumispensioni töögrupi juht ning LHV Varahalduse juhatuse liige Joel Kukemelk.

Liikmed

5

Tule liikmeks

Tule liikmeks

Finantssektori katusorganisatsioonina esindame liikmete ühiseid huve ning töötame avaliku sektoriga tihedas koostöös, et suurendada Eesti majanduslikku julgeolekut.

FinanceEstonia liikmeteks on väga erinevad ettevõtted ja organisatsioonid. Meie liikmed on näiteks LHV Group, Redgate Capital, NASDAQ Tallinna börs, Veriff, Funderbeam, Salv, EY, KPMG, Bigbank, Estateguru, Tallinna Tehnikaülikool, mitmed Eestis tegutsevad advokaadibürood ja paljud teised.

FinanceEstonia liikmeks ootame kõiki ettevõtteid ja organisatsioone, kellel on huvi ja soov muuta Eesti finantssektorit konkurentsivõimelisemaks, rääkida kaasa valdkonna arengut puudutavates küsimustes ning luua uusi kontakte nii Eestis kui ka välismaal.

Täida liitumisavaldus ning võtame sinuga ühendust.

Täida liitumisavaldus

Täida liitumisavaldus ja võtame sinuga ühendust.