Saame tuttavaks #44: uus liige Coop Kindlustusmaakler

FinanceEstoniaga liitus varakindlustuse pakkumiste ja panga kindlustuse haldamisega tegelev Coop Kindlustusmaakler. Panga kindlustussuuna juhi Raivo Piibori sõnul on valdkonna üheks keskseks mureks vähene teadlikkus ja arusaam kindlustusest ning selle vajalikkusest. Eraldi eesmärgiks on muuta kindlustustooted veelgi selgemaks ja lihtsamaks.

FinanceEstoniaga liitus varakindlustuse pakkumiste ja panga kindlustuse haldamisega tegelev Coop Kindlustusmaakler. Panga kindlustussuuna juhi Raivo Piibori sõnul on valdkonna üheks keskseks mureks vähene teadlikkus ja arusaam kindlustusest ning selle vajalikkusest. Eraldi eesmärgiks on muuta kindlustustooted veelgi selgemaks ja lihtsamaks.

Millega Coop Kindlustusmaakler tegeleb ning mis on teie unikaalne väärtuspakkumine?

Coop Kindlustusmaakler on Coop Panga noorim äriliin, mis tegeleb varakindlustuse pakkumiste ja panga kindlustuse haldamisega. Kuulume Coop Pank gruppi ning kanname samu väärtusi. Coop Pank on kiiresti kasvav eestimaine pank, mille aktsiad on noteeritud Tallinna börsil ning kuulub seeläbi tuhandetele eestimaalastele. Me  lähtume oma tegevuses alati kliendi huvidest ja esindame klienti eesmärgiga tagada turvatunne, et kindlustusjuhtumi korral saaks võimalikult kiiresti taastatud kindlustusjuhtumi eelne olukord.

Kes on teie tänane klient ning mis on fookus?

Täna oleme oma tähelepanu suunanud ennekõike Coop Panga klientidele, kellele pakume võimalust mugavalt ja kiirelt valida kõige sobivam kindlustus. Näiteks vahendame kodulehel e-lahendusena liiklus-, kasko- ja reisikindlustusi. Coop Panga klientide kõrval vaatame ka väljapoole ja kõik on meie juurde teretulnud.

Millised on Coop Kindlustusmaakleri lähiaja olulisemad eesmärgid ja plaanid?

Paneme suurt rõhku sellele, et pakkuda klientidele parimat lahendust. See tähendab nii kiirust, mugavust kui ka parimaid tooteid. Kõige selle pakkumiseks oleme arendamas e-lahendusi, mis muudavad suhtlemise veelgi kiiremaks.

Tutvustage palun oma tiimi? Kui suur on teie tiim?

Meie tiim on lühikese ajaga teinud läbi tohutu hüppe. Kui me 2019. aastal alustasime kõigest kahe inimesega, siis tänaseks oleme jõudnud 13-liikmelise meeskonnani. Seejuures on kogu kasv olnud orgaaniline ehk tiimi on lisandunud uusi liikmeid vastavalt sellele, kui paljud kliendid on meid valinud. Tänaseks oleme kasvanud keskmiseks maaklerettevõtteks ja meie inimeste professionaalsus lubab pakkuda kõike alates liikluskindlustusest kuni ärikliendi toodeteni.

Kui raske või lihtne on pakkuda kindlustuse valdkonnas midagi uut ja unikaalset?

Kindlustus on suurte traditsioonidega valdkond ja ülemäära suurt innovatsiooni selles sektoris hetkel ei kohta. Samas on kindlustuses läbi ajaloo pakutud mitmeid huvitavaid lahendusi, mis vahepeal on vajunud unustuste hõlma, aga mida saab uute võimaluste vankri ette rakendada. Näiteks laenumakse kindlustused on klientide poolt soositud tooted. Omaette võimalusi pakub kindlustusele ka tehnoloogia areng. Sellega saab klientide elu teha mugavamaks ning luua täiendavat väärtust.

Millised on kindlustuse valdkonna suurimad murekohad, mis vajavad tegelemist?

Üks suurimaid murekohti on teadlikkus ja arusaam kindlustusest ning selle vajadusest. Kuigi on muutumas seisukoht, et pank või liising nõuab seda kindlustuspoliisi, võiksid kindlustustooted olla tarbija jaoks siiski veel selgemad ja lihtsamad.

Mida peate Eesti majanduse ja finantssektori suurimaks väljakutseks praegu?

Üheks suurimaks väljakutseks on kindlasti tarbijate kindlustunne. Kuigi nominaalväärtuses majandus kasvab, on tavapärasest kiirem inflatsioon ja selle vastumeetmena rakendatud kõrgemad intressimäärad toonud kaasa elukalliduse järsu tõusu. See on omakorda avaldanud mõju ka järsult vähenenud nõudlusele. Samas annab lootust see, et inflatsioon on hakanud raugema. Kui ka intressimäärad taas langema hakkavad, jääb inimestel rohkem raha kätte ja võime ühel hetkel hakata nägema tarbijate kindlustunde taastumist.

Miks otsustasite liituda FinanceEstoniaga?

Soovime panustada kindlustussektori arengusse ja aidata kaasa selle edasisele kasvule. Meie jaoks on oluline suunata sektorit veelgi enam klientide kasu suunas, et pakkuda neile parimaid võimalikke tooteid ning tõsta inimeste teadlikkust kindlustuse vajalikkuse, hüvede ja võimaluste kohta.