Saame tuttavaks #43: uus liige Tervisekindlustusagent

FinanceEstoniaga liitus Confido Healthcare Groupi kuuluv Tervisekindlustusagent OÜ, mis pakub ettevõtetele lahendust, kus kindlustus toimib nende töötajatele rahastusallikana raviteenuse taustal. Ettevõtte terviselahenduse ja kindlustuse valdkonna juht Mihkel Luigas jagab, et kindlustuses on suurimad mured läbipaistvus ja soovimatus midagi uut teha. Selle murdmiseks liituti ka FinanceEstoniaga.

FinanceEstoniaga liitus Confido Healthcare Groupi kuuluv Tervisekindlustusagent OÜ, mis pakub ettevõtetele lahendust, kus kindlustus toimib nende töötajatele rahastusallikana raviteenuse taustal. Ettevõtte terviselahenduse ja kindlustuse valdkonna juht Mihkel Luigas jagab, et kindlustuses on suurimad mured läbipaistvus ja soovimatus midagi uut teha. Selle murdmiseks liituti ka FinanceEstoniaga.

Millega Tervisekindlustusagent tegeleb ning mis on teie unikaalne väärtuspakkumine?

Tervisekindlustus on oma olemuselt vana toode, millel on omad head ja vead. Analüüsisime seda pikalt ja saime aru, et seda saaks teha paremini. Kindlustatu jaoks on kõige olulisem mugavus ja lihtsus terviseteenuste kasutamisel. Ettevõtte jaoks on oluline läbipaistvus ja selgus. Kindlustuse jaoks on kõige olulisem efektiivsus ja kontroll protsessi üle. Meditsiiniteenuse osutaja jaoks on oluline kvaliteet ja stabiilsus. Panime kõik need asjad kokku ja tulemuseks on Confido Terviselahendus ehk esimene omataoline teenus Eestis, kus kindlustus toimib rahastusallikana teenuse taustal. Kindlustatud teavad juba enne teenuse kasutamist, kas ja mis mahus kindlustus katab antud teenuse. Nii ei teki ebameeldivaid üllatusi, kus tekivad vaidlused ja negatiivsed emotsioonid seoses kindlustusega.

Kes on teie tänane klient ning mis on fookus?

Meie fookus on B2B turg ja erakliendiga me otse ei tegele. Hetkel näeme, et meie klientideks on ettevõtted, kes väärtustavad oma töötajaid ja tahavad pakkuda neile täisväärtuslikku hüvedepaketti. Ehk meie teenuse tarbijad on tegelikkuses eraisikud, kuid meie enda kliendiks on nende tööandja.

Millised on Tervisekindlustusagendi lähiaja olulisemad eesmärgid ja plaanid?

Meile on oluline jätkusuutlikkus ja pidev areng. Igapäevaselt arendame oma tarkvara, kus pool meie tegevusest on automatiseeritud, jälgime, mis on inimeste jaoks oluline, ja soovime neile seda pakkuda. Eesmärk, mille eelmine aasta sai võetud, oli 40% Eesti turust. Eks näis, kuidas sellega läheb, kuid esmatähtis on meile meie partnerite ja kindlustatute rahulolu. Ideid on palju, kuid hetkel on järgmisest suurest asjast veel vara rääkida ja näeme olemasolevas tootes palju kohti, mida saaks paremaks muuta.

Tutvustage palun oma tiimi?  Kui suur on teie tiim?

Tiim on meil kindlustuse mõttes väike 17 inimest, kuid jõuame palju. Usume kõik 100% meie tootesse, millega tegeleme, tähistame väikeseid ja suuri võite. Teeme palju nalja ja lähtume sellest, et nalja peab saama isegi kui tegeleme tõsiste asjadega. Kindlustuse taustaga inimesi meil liiga palju pole ja aastatega ka väga eputada ei saa. Nagu kord ja kohus on meil oma tootejuht, haldurid, müügi osakond, numbri inimesed ja kahjukäsitlejad.

Kui raske või lihtne on pakkuda kindlustuse valdkonnas midagi uut ja unikaalset?

Alguses oli ikka raske, sest teenus on keerukas ja investeeringud ettevõtte jaoks suured. Kuid mida aeg edasi, seda lihtsamaks muutub. Kui taustsüsteem toetab ja siht on silme ees, siis pole midagi keerulist, aga tunde koguneb ikka palju. Iseenesest ei juhtu midagi ja tööd tuleb palju teha. Katsetamist on ka palju olnud, et leida kõige parem lahendus, kas see ikka toimib kui meil on kümme korda rohkem inimesi ja kui jätkusuutlik kõik on jne. Aga hea meeskonnaga on alati tore suuri asju teha, ja kui pakkuda inimestele seda, mida nad tahavad, siis üldiselt seda ka ostetakse.

Millised on (tervise)kindlustuse valdkonna suurimad murekohad?

Kindlustuse suurimad mured meie jaoks on läbipaistvus ja soovimatus midagi uut teha. Kõige tavalisem vastus, mida kuuleme, on: “See on alati nii olnud.” Väga raske on statistikat saada ja võrrelda, kuna puuduvad ühtsed alused. Andmeid varjatakse ja neid tõlgendatakse väga erinevalt. Puudub soov vaadata suurt pilti ja igaüks tahab tekki enda peale tõmmata. Võimalik, et see on tingitud sellest, et oleme Agendi staatuses ja meid lihtsalt ei kaasata kuhugi. Aga ise usume, et uue vere toomine kindlustusmaastikule on kindlasti vajalik ja kasulik kõigile.

Mida peate Eesti majanduse ja finantssektori suurimaks väljakutseks praegu?

Hetkel on seis väga raske, uusi investeeringuid ei tehta ja puudub kindlustunne tuleviku osas. Väga suur mõju on Ukraina sõjal, kuid mitte ainult. Meil on päris hea ülevaade ettevõtetest ja näeme, et koondamised ja osakondade sulgemised on hetkel igapäevased. Pigem tehakse konservatiivseid otsuseid ja kärbitakse kõike, mis pole äärmiselt vajalik. Eesmärk oleks uued investeeringud: nii välismaised kui meie enda kapital ja kindlustunde taastamine, et tulevik oleks helgem ning raskemad ajad on seljataga.

Miks otsustasite liituda FinanceEstoniaga?

Kui kutsutakse, siis tuleb tulla! Agendina ei jõua meie arvamus mitte kuhugi ja nägime siin võimalust kaasa rääkida teemadel, mis on olulised ja mõjutavad meie sektorit. Suudame pakkuda unikaalset vaadet, kus ühendame teenuseosutaja ja kindlustuspakkuja.