FinanceEstonia ja TalTechi inspiratsiooniõhtu naistudengitele

7. märtsi õhtul toimus FinanceEstonia ja TalTechi eestvedamisel naistudengitele suunatud inspiratsiooniõhtu. Eesmärgiks oli läbi meie aktiivsete liikmete lugude näidata noortele, et karjäär finantsmaailmas on põnev ning innustada neid pürgima tippu.

7. märtsi õhtul toimus FinanceEstonia ja TalTechi eestvedamisel naistudengitele suunatud inspiratsiooniõhtu. Eesmärgiks oli läbi meie aktiivsete liikmete lugude näidata noortele, et karjäär finantsmaailmas on põnev ning innustada neid pürgima tippu.

Lavale astusid FinanceEstonia liikmete hulka kuuluvad tippjuhid: Jonna Pechter (Bigbank), Age Petter (Swedbank Investeerimisfondid), Kadri Kiisel (LHV), Ege Metsandi (Krediidiregister), Marina Kotkas (COBALT), Riin Savi (Baltcap), Gerli Kivisoo (Ellex Raidla) ja Valeria Kiisk (Redgate Capital).

Mis on üks mõte, mille võtsid inspiratsiooniõhtult kaasa ja kuidas julgustaksid noori pürgima finantsmaailma tippu?

Age Petter: “See on okei kui Sul ei ole kohe kogu plaan oma karjääri osas paigas. Ole uudishimulik ja uuri erinevaid valdkondi ja erinevaid töörolle, ära karda katsetada ja nõu küsida. Kõige suurem väärtus läbi aja on inimesed Sinu ümber – kolleegid, juhid, kliendid – kui seal on õige tunne olemas, on edasi kõik võimalik.”

Ege Metsandi: “Finantsmaailma tippu jõudmine nõuab püsivust, visadust, pühendumist, palju tööd ja takistuste ületamisi. Ole valmis võtma riske ja väljakutseid ning õppima läbi katsetamise ja eksimuste. Juhtimisoskuste arendamiseks võta initsiatiiv juhtida tiimi ja projekte, arenda läbirääkimisioskusi, probleemide lahendamist ja otsuste tegemist. Õpi müüma, sest edu aluseks on ka müügioskus!”

Jonna Pechter: “Otsene juht on noore ambitsioonika inimese elus kõige olulisem – just see määrab, kui palju tuge, innustust, võimalusi ja väljakutseid on võimalik oma töökohal saada ja seeläbi ka edasi areneda. Seega olulisem kui esimene ametikoht on tegelikult esimene (ja teine ja kolmas) juht. Muidugi peab ise tegema kõvasti tööd, õppima, lugema, katsetama – sest hea juht saab märgata ainult seda, mis sinus juba olemas on või olla võiks.”

Riin Savi: “Oluline komponent edukas karjääris on julgus – eelkõige julgus olla Sina ise ja erineda teistest. Muuhulgas käib siia juurde julgus eksida ja õppida, ainult nii saab edasi liikuda. Võtmeoskus on kiire kohanemine uute olude ja inimestega, see eeldab kiiret taipu ja kogemust. Seega: lugege, õppige, suhelge eri tüüpi inimestega ja koguge mitmekesiseid töökogemusi.”

Marina Kotkas: “Minu hinnangul on edu valemi olulisim element leida töö, mis paneb silmad särama. Mistahes valdkonnas tippu jõudmine nõuab paratamatult pühendumist ja suuri jõupingutusi ning seda tähtsam on oma energiat suunata valdkonda, mis pakub piisavalt väljakutseid ja rahuldust ning võimaldab realiseerida oma täit potentsiaali. Siis on ka läbipõlemise risk väiksem. Karjääri alguses leia endale võimalusel ka mentor, kes aitab teha õigeid valikuid ja toetab sinu arengut.”

Valeria Kiisk: “Mõtle suurelt ja tegutse. Juhiks ei saa juhuse tõttu, selleks kasvatakse läbi ise vastutuse võtmise ning eeskuju näitamise.”