Välisministeeriumi äridiplomaatia päev tõi kokku Eesti suursaadikud ja ettevõtjad

22. augustil toimus Arhitektuurimuuseumis järjekorras teine äridiplomaatia päev, mis tõi kokku Eesti suursaadikud kogu maailmast.

22. augustil toimus Arhitektuurimuuseumis järjekorras teine äridiplomaatia päev, mis tõi kokku Eesti suursaadikud kogu maailmast ning rohkem kui 200 ettevõtjat erinevatest valdkondadest. FinanceEstonia juhatuse liikmetest osalesid Kaido Saar, Aare Tammemäe ja Piret Paulus. 

FinanceEstonia juhatuse esimehe ja Mifundo juhi Kaido Saare sõnul on äridiplomaatia üritused ettevõtjate jaoks olulised. “Kuna meie teenus baseerub Euroopas üle riigipiiri liikuvate inimeste krediidiajaloo ja usalduse passportimisel, siis on selle toimimiseks oluline, et eri riikide pangad muudest riikidest pärinevaid andmeid usaldaksid. Vajalike kontaktide loomisel kui täiendava kindluse andmisel on koostöö riigi ja saatkondadega meie jaoks tähtis,” lisas ta.

Välisministeeriumi välismajanduse ja arengukoostöö küsimuste asekantsler Mariin Ratnik kinnitas kohtumist avades, et Eesti ettevõtete toetamine välisturgudel, ekspordi edendamine ning välisinvesteeringute toomine Eestisse on üks välisministeeriumi prioriteete, mida viiakse ellu koos EASi ja KredExi ühendasutusega.

Välisministeerium avas sel aastal ettevõtluskeskused Soulis ja Singapuris, kavas on veel viie ettevõtluskeskuse loomine Eesti saatkondade juurde, et Eesti eksportivatel ettevõtetel oleks lihtsam oma tooteid ja teenuseid välismaal tutvustada.

Äridiplomaatia päeval oli ettevõtjatel võimalus kiirkohtingu vormis kohtuda Eesti suursaadikutega pea 40 riigist, et tutvustada oma ettevõtet ning luua uusi kontakte välisturgudele sisenemiseks.

Äridiplomaatia päev toimus Arhitektuurimuuseumis, kus kuni 15. oktoobrini on avatud näitus “Ruumidiplomaatia. Eesti välisesinduste interjöörid”.

Foto: Kristi Sits