16. aprill

15:00 — 16:30

FinanceEstonia

Veebiseminar “ELi ja Eesti majandusmeetmed ettevõtetele kriisi mõjude leevendamiseks”

Meil on hea meel jagada Teiega Euroopa Komisjoni Eesti esinduse kutset osaleda veebiseminaril “Euroopa Liidu ja Eesti majandusmeetmed ettevõtetele kriisi mõjude leevendamiseks”, mis toimub neljapäeval, 16. aprillil 2020 kell 15.00. 
 
Koroonaviiruse pandeemia on teravalt mõjutanud Euroopa Liidu ja maailma majandust ning viinud selle kiiresse langusesse. Paljud Eesti ettevõtted on üleöö sattunud olukorda, kus tellimused vähenevad, tarneahelad on katkenud, paljudel on tulnud ettevõte eriolukorra tõttu sulgeda või äritegevus kardinaalselt ümber korraldada.
Alates kriisi puhkemisest on Euroopa Liit astunud erakorralisi samme, et kriisi mõju ettevõtetele ja majandusele leevendada. Lisaks sellele on Eesti riik käivitanud terve rea majandusmeetmeid, mis ettevõtteid kui majanduse peamist mootorit tänases olukorras toetavad.  
 
Seminaril arutame, milliseid võimalusi loovad EL ja Eesti majandusmeetmed ettevõtetele praeguse kriisiolukorraga toimetulemiseks. Millised on tänased võimalused likviidsuse säilitamiseks ja laenu saamiseks? Kuidas hoida töötajaid ning vältida koondamisi? Kuidas parimal viisil olla valmis kriisijärgseks majanduse taastumiseks?
 
Vestlusringis osalevad veebiülekande kaudu:
Viljar Lubi, Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi majandusarengu asekantsler;
Liisi Himma, Swedbank’i ettevõtete panganduse divisjoni juht;
Katrin Höövelson, Euroopa Komisjoni Eesti esinduse asejuht;
Arutelu modereerib Äripäeva ajakirjanik Urmas Jaagant.
 
Veebiseminari olete teretulnud jälgima kas Euroopa Komisjoni Eesti esinduse kodulehel või Facebooki otseülekandes. Lisaks saab ülekannet jälgida ka Äripäeva veebilehel.
Küsimusi vestlusringis osalejatele saab esitada nii enne veebiülekannet ürituse Facebooki lehel kui ka selle toimumise ajal Slidorakenduse kaudu (selleks mine veebilehele sli.do ja sisesta kood #veebiseminar1604. 
 
Euroopa Komisjoni Eesti esindus