11. märts

09:00 — 12:00

FinanceEstonia, Kapitaliturud

Ühisrahastuse olukord ja võimalused Eestis: Eesti Arengufondi ja FinanceEstonia Happy Hour

Eesti Arengufond koostöös FinanceEstoniaga kutsuvad Sind järgmisel kolmapäeval, 11. märtsil kell 09:00 Happy Hour’ile, kus räägitakse ettevõtete ühisrahastuse (crowdfunding) turu arengutest maailmas ning olukorrast Eestis.

Ühisrahastus on üha enam populaarsust koguv meetod rahastuse kaasamiseks. Möödunud aastal kaasati Euroopas ühtekokku 3 miljardit eurot, Eestis ligikaudu 22 miljonit eurot. Happy Hour’il räägime sellest, milliseid võimalusi ühisrahastus ettevõtjatele pakub ning sellest, kuidas saaks Eesti kujuneda ühisrahastuse tõmbekeskuseks, kasutades selleks ära oma e-riigi teenuseid ja kuvandit.
Kristjan Lepik (Eesti Arengufond & FinanceEstonia) – Ülevaade ühisrahastuse arengutest maailmas ning ühisrahastuse võimalused Eestis.
Aare Tammemäe (FinanceEstonia) – Euroopa Komisjoni konsultatsiooni algatuse tutvustus Euroopa Liidu kapitaliturgude liidu loomiseks, mis kajastab ka ühisrahastuse reguleerimist. Miks on Eesti aktiivne osalemine selles oluline?
Kristel Raidla-Talur (Advokaadibüroo Borenius) – Ühisrahastuse seadusandluse olukord Eestis.
Oma tegevusi tutvustavad praegu Eestis tegutsevad ühisrahastuse platvormid:
·       Investly – Siim Maivel – ettevõtete finantseerimine laenukapitali kaasamise kaudu.
·       Fundwise – Henri Laupmaa – osaluspõhine rahastusmudel.
·       Crowdestate – Loit Linnupõld – ühisrahastus kinnisvarasse.
Lisaks toimub vaba arutelu sellest, kuidas ühisrahastuse turgu Eestis elavdada.
Happy Hour toimub 11. märtsil kell 09:00-12:00 Eesti Arengufondis (Rotermanni 8). Oma osalemissoovist anna palun teada 10. märtsi keskpäevaks aadressil info@arengufond.ee.
Ürituse slaidid on võimalik alla laadida järgnevalt veebilehelt: http://www.arengufond.ee/2015/03/happy-hour-uhisrahastus/
Pirko Konsa                                                                           Anu Müürsepp

Eesti Arengufondi juhatuse esimees                                FinanceEstonia tegevjuht