14. juuni

10:00 — 15:00

FinanceEstonia

Reaalajamajanduse seminar

On muljetavaldav, et Eestis saab ettevõtte luua vähem kui 20 minutiga, tuludeklaratsiooni esitada 3 minutiga ja läbi e-residentsuse on tagatud täielik ligipääs Eesti avalikele e-teenustele, meil on olemas x-tee lahendus, usaldusväärsed autentimise vahendid (mobiil-ID, smart-ID, ID-kaart), e-arvete kasutamise võimalused jne.

Ka äriajamine võiks tulevikus olla osa e-ökosüsteemist, kus ettevõtjad ei pea tegelema paberimajanduse ja käsitsi info sisestamise või esitamisega riigile vms tühitööga. Sedasorti ökosüsteemi keskmes oleks andmete ja andmekogumite liikumine reaalajas erinevate infosüsteemide, organisatsioonide, sektorite ja isegi riikide vahel digitaalses, struktureeritud ja standardiseeritud vormis, mida oleme Soome eeskujul hakanud nimetamareaalajamajanduseks (real-time economy, RTE).

Erinevaid osapooli nii era- kui ka avalikust sektorist kaasates otsime võimalusi, kuidas vähendada ettevõtete halduskoormust ja digitaliseerida ettevõtte majandamine (e-aruandlus, e-arved, e-kviitungid; e-veoselehed jne) ja riigi ees vajalike kohustuste täitmine.

Seega kutsume teid koos TalTech Ragnar Nurkse innovatsiooni ja valitsemise instituudiga seminarile, et reaalajamajanduse ideed teile tutvustada ja koguda uusi ideid kontseptsiooni arendamiseks.

Seminari modereerib Margus Tammeraja.

Aeg: 14.06.2019, kell 10.00 – 15.00.

Asukoht: Tallinn Suur-Ameerika 1, korrus 1, ruum Tamm

Päevakava:

  1. 10.00.-10.15. Tervituskohv ja kook
  2. 10.15.-12.00. seminar „RTE tutvustus“ (Tamme saal)

–           Sissejuhatus päeva (moderaator Margus Tammeraja) (eesti keel)

–           RTE visioon (Külli Kraner, Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium) (eesti keel)

–           Ettevõtja vaade RTE-le (Marko Udras, Kaubandus-Tööstuskoda) (eesti keel)

–           RTE akadeemiline kontseptsioon (professor Robert Krimmer, TalTech) (inglise keel)

–           RTE elluviimise tehnilised võimalused (Margus Tammeraja, Eesti Raamatupidajate Kogu; Sirli Heinsoo, Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liit) (eesti keel)

–           Küsimused ja vastused (Margus Tammeraja)

  1. 12.00.-12.45. Lõuna
  2. 12.45.-14.45. seminar “RTE World Cafe” (inglise keel)

–           Sissejuhatus (Tamme saal)

–           RTE roteeruvad töötoad (Changing the mindset: pains and gains; Regulatory framework of RTE; Inter-organizational barriers and drivers; Technological framework of RTE”) (erinevad ruumid I korrusel)

–           Töötubade arutelude kokkuvõte

  1. 14.45. Seminari kokkuvõte ja järgmised sammud (Margus Tammeraja) (eesti keel)