28. mai

14:00 — 15:30

FinanceEstonia

Rahanduskomisjoni istung

FinanceEstonia esindajad on oodatud rahanduskomisjoni istungile 28. mail kell 14.00, kus toimub rahapesu ja terrorismi rahastamise tõkestamise seaduse ning riigilõivuseaduse muutmise seaduse eelnõu eelnõu arutelu.

Istungil osalevad:

1. MTÜ FinanceEstonia poolt Dmitry Kuravkin (Admiral Markets), Kristen Leppik (Hedman Partners), Marek Pajussaar ja Oliver Steinert (@Change) ning Anu Müürsepp;
2. Eesti Krüptovara Liidust: Asse Sauga, Gilbert Pardla ja Priit Lätt;  (EKL on ka FinanceEstonia liige)
3. Rahandusministeeriumist: Ülle Eelmaa ja Toomas Vapper;  
4. Rahapesu andmebüroost: Madis Reimand;
5. Eesti Pangast: Marek Feldman ja Mihkel Nõmmela
 
Esmalt teeb lühikese ülevaate virtuaalvääringust Marek Pajussaar, siis saab iga esindaja sõna enda tutvustamiseks ning seejärel toimub arutelu tulenevalt eelnõust ja muudest probleemidest.
 
Vabariigi Valitsuse algatatud  rahapesu ja terrorismi rahastamise tõkestamise seaduse ning riigilõivuseaduse muutmise seaduse eelnõu võeti Riigikogu menetlusse 2019. aasta 7. mail ja eelnõu juhtivkomisjoniks on rahanduskomisjon. Eelnõuga muudetakse virtuaalvääringu teenusepakkuja ja rahakotiteenuse pakkuja tegevusloa saamise nõudeid, et vähendada nende teenustega seotud rahapesu ja terrorismi rahastamise ning muude kuritegude toimepanemise riske. Eelnõu esimene lugemine Riigikogus on kavandatud 27. maile 2019.aastal. 
 
Eelnõu 8 SE menetlusteabe ja dokumentidega saab tutvuda Riigikogu kodulehel eelnõu 8 SE kaardil.