15. august

21:15 — 23:00

FinanceEstonia

Paide Arvamusfestival – Eesti tulevikulugu otsimas

Hea majandusmõtleja!

Ootame Sind kaasa lööma Paide Arvamusfestivalil toimuval “Eesti tulevikulugu otsimas” teemalisel suurel avatud arutelul, mis toimub reedel 15. augustil kl 21:15 – 23:00 Orulaval.

Viimasel ajal on ühiskonnas palju mõtteid vahetatud teemal, kas Eesti vajab suuri eesmärke ja ühendavat lugu. Leidub tuliseid poolehoidjaid ja veel tulisemaid skeptikuid. Kuulates erinevaid osapooli, on kõik tavaliselt nõus tõdemusega: “Kui meil ei ole oma lugu, siis võime ühtäkki avastada, et oleme osa kellegi teise loost…” Aga mis see siis on, millele me toetame oma homsega seotud lootused – mis meid ühiskonnana seob ja tegutsema inspireerib? Mis on need ühised väärtused, mis meid puudutavad? Milline on see lugu, mis tõmbab magnetina tagasi kõik laia maailma tarkust ja õnne otsima läinud kaasmaalased? Millele me toetame uhkustundega oma identiteedi tulevikus? Mis on tuleviku Eesti meie endi jaoks ning millist rolli kanname riigina maailmas? Milleks on Eestit maailmale vaja?

Kuidas arutelu toimub?
Kõik osalejad jagunevad seitsmeliikmelistesse rühmadesse. Igal arutelurühmal on oma arutelujuht ja kõik rühmad asuvad pooleteist kuni kahe tunni jooksul Eesti tulevikulugu läbi mõtlema. Osalemiseks ei ole vaja mingit ettevalmistust – vajalik on uudishimu kaasa lüüa ja usk Eesti tulevikku J.

See, mis arutelu lõpuks sünnib, selgub kohapeal. Arutelu eesmärk ei ole mitte niivõrd ühe ja ainsa loo sõnastamine, vaid pigem ühine mõtlemine ja tuleviku jaoks tähtsate väärtuste ning märksõnade ülestäheldamine. Võib olla jõutakse ühise looni, võib olla jõutakse seitsme erineva tulevikulooni, millel on näiteks mingi tajutav ühisosa. Kõik see on väärtuslik teadasaamine, mis peegeldab sellel hetkel osalejate seisukohtasid ja tunnetust. Kui need olulised märksõnad või lugu peaks sündima, siis ei olegi nii oluline seda rääkida, kuivõrd lugu tuleb elada! See võikski olla kõigi osalejate üks suur eesmärk.

Teistkordne Arvamusfestival toimub 15.-16. augustil Eestimaa südames Paides, pakkudes osalejatele võimaluse tulla kokku igast Eestimaa nurgast, et arutleda meie riigi tänase ja homse jaoks olulistel teemadel. Vt www.arvamusfestival.ee.

Oled väga oodatud!

Mari Liisa Parder
Eva Truuverk
Ruti Einpalu

Ott Pärna

Kristi Liiva

TÜ Eetikakeskuse, Teeme Ära ja Arvamusfestival 2014 meeskond