02. juuni

09:00 — 09:45

FinanceEstonia

Kohtumine Brexiti pealäbirääkija Michel Barnier´ga

Meil on hea meel kutsuda Teid reedel, 2. juunil kell 9:00 – 9:50 toimuvale kohtumisele Euoopa Liidu Brexiti pealäbirääkija Michel Barnier´ga.

Kutsume kohtumisele 8 inimest. See annab kõigile osalejatele võimaluse pealäbirääkija Barnier lühida sissejuhatuse järel arutada küsimusi, mis neile Ühendkuningriigi lahkumisläbirääkimiste raames rohkem huvi pakuvad.

  1. aasta juuni referendumil hääletas Ühendkuningriik EList lahkumise poolt ning tänavu märtsis käivitas Ühendkuningriigi valitsus ELIst lahkumise protsessi, mis peaks lõpule jõudma 2019. aasta märtsiks. Lahkumisläbirääkimised algavad pärast Ühendkuningriigi valimisi 2017. aasta juunis ning  käsitlevad esmalt mõlema osapoole kodanike ja ettevõtete edaspidiseid õigusi nii Ühendkuningriigis kui ka 27 liikmesriigis ning lahkumistingimusi, seejärel aga kahe poole tulevasi suhteid.

Pealäbirääkija Barnier on endine Prantsusmaa minister ja Euroopa Komisjoni volinik, pärast ametissenimetamist Euroopa Komisjoni presidendi Jean-Claude Junckeri poolt kinnitasid tema volitused 27 liikmesriigi juhid.
Kohtumine on inglise keeles ilma tõlketa.