29. mai

10:00 — 12:00

International Private Banking workgroup meeting

Tervitused,

Olete oodatud kolmapäeval, 29.ndal mail kell 10 koosolekule, et arutada rahvusvahelise privaatpanganduse kui FinanceEstonia ühe prioriteetvaldkonna hetkeseisu ja edasisi samme.

Koosolek toimub Arengufondi uutes ruumides Rotermani 8.

Lühidalt kokkuvõetuna on seis selline, et eelmise aasta oktoobris valmis privaatpanganduse analüüs, mis pidi saama sisendiks nii turgu arendavatele kui ka müüki edendavatele tegevustele.

Müügiedenduse oluline osa on müügimaterjalide tegemisel, mis kahjuks praeguseks pole edasi liikunud, kuna teostajateni pole saanud edastada piisavalt sisukat ja valmiskujul materjali.

Müügiedenduse poolelt on kokku lepitud välisseminarid, kus soovime osaleda (Shorex Moskvas – juba toimunud; Elite Shveitsis; Bosco Tallinnas; Shorex Londonis). Plaanis on teha eraldi IPB fookusega üritused sügisel Venemaal ja Soomes ning olla valdkonnaga esindatud ka FinanceEstonia Forumil juunis Tallinnas.

Turuarendamise osas on tegeldud kahe valdkonnaga – portfellihalduse statistika korrastamise (nii FI-ga koos kui ka FE initsiatiivil) ja Välismaalaste seaduse ning praktika parandamisega.

Kokkusaamise mõte on saada rahvusvahelise privaatpanganduse valdkonna arengust huvitatud inimesed laua taha, tekitada diskussioon ja kokkulepped järgmistel teemadel:

– mis on rahvusvahelise privaatpanganduse sisu ja fookused;

– mis on FinanceEstonia roll valdkonna arengu toetamisel (sh turu arendamine vs müügitoetus)?

– mis on turuosaliste huvid ja soovid (sh suured vs väiksed turuosalised; privaatpanganduse teenuse vs muude seotud professionaalsete teenuste osutajad; konkureerimine vs ühistegevus)? Mil määral soovitakse panustada ja olla kaasatud?

– kuidas valdkonna arengut FinanceEstonia raames juhtida? 

Ilusat kevadet ja kohtumiseni 29.ndal mail.

Kristel Meos