09. mai

08:00 — 20:30

FinanceEstonia

Finantskirjaoskuse edendajate väljasõit Soome

Kutsume ühisele väljasõidule Eesti finantskirjaoskuse edendajad, et tutvuda Soome finantskirjaoskuse edendajatega. Kutsutute seas on veel finantskirjaoskuse programmi rakenduskomisjoni  ja Pangaliidu finantskirjaoskuse toimkonna liikmed. Hommikul laevas võtab meid vastu Leonore Riitsalu, kes annab põhjaliku ülevaate finantskirjaoskuse uuringutest ning uutest suundadest uuringute tegemisel. Helsingis saame teada, kuidas edendavad Soome kolleegid rahatarkust, milline on soomlase finantsportree ning külastame Soome Panga rahamuuseumit. Päeva võtame kokku ümarlauaga laevas.

 

Päevakava: 

7.30-9.30 Laev Tallinn-Helsinki (Tallink Megastar)

8.00-9.15 Leonore Riitsalu, EBS ja TÜ finantskirjaoskuse õppejõud

Finantskirjaoskuse uuringute põhimõtted ja tulevikutrendid

Asukoht: Laeva seminariruum

10.00-12.00  Tarja Kallonen, Finance Finland  (Soome finantssektori esindusorganisatsioon) ja Virpi Utriainen, Nuori Yrittäjyys/Junior Achievement Finland(Noorte ettevõtlusõppe-ja finantskirjaoskuse edendamisega tegelev organisatsioon)

Ülevaade Finace Finland ja Nouri Yrittäjyys tegevusest; noortele suunatud finantskirjaoskuse edendamise projektid ja programmid; finantskirjaoskus Soome koolisüsteemis.

Asukoht: Itämerenkatu 11-13. Info: http://www.finanssiala.fi/en ja http://nuoriyrittajyys.fi/en/

12.00-13.00 Lõuna

13.30-15.30 Hille Janhonen, University of Helsinki (Helsingi Ülikool Haridusteaduskond), Taina Mäntylä, Finnish Competition and Consumer Agency(Soome Tarbijakaitseamet)

Ülevaade Soome Tarbijakaitseameti finantskirjaoskusega seotud tegemistest; Soome finantskirjaoskuse uuringute tulemused; soomlase finantskirjaoskuse profiil.

Asukoht: Siltasaarenkatu 12 A. Info: https://www.kkv.fi/en/

16.00-17.30 Heli Snellmann, Museum of Bank of Finaland (Soome Pank ja rahamuusuem)

Ülevaade Soome Panga kui riikliku finantskirjaoskuse strateegia eestvedaja edusammudest ja rahamuuseumi külastus tuuriga.

Asukoht: Snellmaninkatu 2. Info: http://www.rahamuseo.fi/en/

19.30-20.30 Finantskirjaoskuse ümarlaud ja päeva kokkuvõte

Asukoht: Laeva seminariruum

19.30-21.30 Laev Helsinki-Tallinn (Tallink Star)