08. mai

11:30 — 13:00

FinanceEstonia

Euroopa Komisjoni Eesti esinduse veebiseminar „Euroopa otsustavad hetked”

Arutelu Eesti Vabariigi presidendi Kersti Kaljulaidi ja Euroopa Komisjoni juhtiva asepresidendi Frans Timmermansiga

 

Läheneva Euroopa päeva puhul on Euroopa Komisjoni Eesti esindusel hea meel paluda teid osalema veebiseminaril „Euroopa otsustavad hetked“ – otseülekandes arutelul Eesti Vabariigi presidendi Kersti Kaljulaidi ja Euroopa Komisjoni juhtiva asepresidendi Frans Timmermansiga.

 

Arutelu toimub 8. mail kell 11.30–13.00 Eesti aja järgi (kell 10.30–12.00 Brüsseli aja järgi) virtuaalses Kultuurikatla stuudios.

 

Veebiseminaril räägime sellest, kuidas Euroopa Liit on kriisis hakkama saanud ja millised väljakutsed meie ees seisavad. Samuti vaatame, millised on majanduse väljavaated ning arutame, mida tähendab kriis eurooplastele ja miks peame oma põhiväärtustele truuks jääma. Vaatame tagasi ka eelmise majanduskriisi õppetundidele ning arutleme selle üle, kuidas praegusest kriisist välja tulla nii, et taastumine oleks kiire ja kooskõlas rohelise kokkuleppe eesmärkidega.

 

Arutelu juhib ajakirjanik Johannes Tralla.

 

Veebiseminari on võimalik jälgida kas Euroopa Komisjoni Eesti esinduse kodulehel või Facebooki otseülekandes.

 

Veebiseminaril osalemiseks palume end registreerida hiljemalt 6. maiks.

 

Veebiseminar  on inglise keeles, kuid soovi korral on arutelu võimalik kuulata ka eestikeelse sünkroontõlkega.

 

Kirjalikke küsimusi arutelus osalejatele saab esitada nii enne veebiülekannet kui ka selle toimumise ajal Slido rakenduse kaudu (selleks tuleb veebilehel sli.do sisestada kood #webinar0805). Küsimusi on võimalik esitada ka suuliselt virtuaalsel laval (oma nime ja näoga, lülitades sisse veebikaamera). Selleks peab osaleja olema üritusele registreerunud.

 

Lisainfot arutelul osalemise kohta saadame kõigile registreerunud osalejatele vahetult enne üritust. Seni vastame hea meelega kõikidele lisaküsimustele e-posti aadressil comm‑rep‑tll‑rsvp@ec.europa.eu.