30. september

16:00 — 17:30

FinanceEstonia

EASi ekspordi tegevused

Tere head partnerid,

Oleme koostöös teie ja EASiga juba päris paljude aastate jooksul aidanud Eesti ettevõtetel välisturge vallutada. Samas ei ole Eesti ekspordil täna just kõige paremad ajad ning ka uute eksportööride pealekasv on viimase aastaga seiskunud.

Teeme koos EASiga allpool kirjeldatud ürituse kuhu kutsume lisaks teile KTK, Tööandjate Keskliidu, EVEA, Teenusmajanduse Koja ning tööstuse erialaliidud.

Eesmärk on värskendada ühist infovälja ning leida uusi lahendusi järgmistel teemadel:

  1. Küsisime ettevõtjate arvamust ekspordikoolituste, messide, kontaktreiside, ekspordinõunike kohta – EAS võtab peamised järeldused kokku.
  2. Tänased ekspordi tegevused – EAS tutvustab miks, kellele ja kuidas tehakse.
  3. Kas see kõik ikka toimib või saaks kuidagi veel targemini ja paremini? – oodatud partnerite konkreetseid ettepanekud
  4. Kuidas oleme seni ettevõtjaid võimalustest teavitanud – EAS teeb ülevaate.
  5. Mida saavad partnerid tänasest veel paremini ära teha selleks et info jõuaks ettevõtjateni – partnerite ettepanekud.

Kõlama jäid mõned mõtted edasiseks:

1)      Eksporditeenuste suunamisel tasuks keskenduda suurema kasvu- ja mõjuulatusega aladele (sisuliselt meie nutika spetsialiseerumise loogika).

2)      Meie ootus ettevõtlusorganisatsioonidele on panustada lisaks info liikmetele edasi saatmisele ka natuke sisulisemale koostööle – aidata selekteerida kellele võiks antud üritused/koolitused sobida ja kes pole oma tegevusalalt või arengustaadiumilt kõige parem valik osalemiseks. Oluline on leida ettevõtted kes oskavad osalemisest saadava kasu enda jaoks lahti mõtestada ka juhul kui nt messilt kohe lepinguga tagasi ei tulda.

3)      EAS peaks ka enda teavitusmeetodid üle vaatama, sest katuste teadlikkus kõigist infokanalitest ei ole nii hea kui eeldasime (näiteks aastaid ilmunud Ekspressi vahelehest polnud paljud isegi kuulnud).