13. juuni

11:00 — 15:00

FinanceEstonia, Fintech

10 miljoni eestlase idee

Tere,

Siseministeerium koos partneritega teeb head tööd ja olen veendunud, et Eesti riik on võimeline veel sellel aastal mitte-residentidele e-identiteeti välja andma. Siit edasi peame erasektoriga maha istuma ning hakkama mõtlema, et mida veel üheskoos ära teha, et sellest kaardist ja e-identiteedist päriselt ka mitteresidentidele kasu oleks.

10 miljoni e-eestlase idee aastaks 2025“ on viimase kuu jooksul väga suure ja positiivse vastukaja leidnud ning ootused on ülesse kruvitud. Seal samas paljugi mis juba välja lubatud, veel päris elus ei toimi. Näiteks üle interneti pangakonto avamine ei ole veel see, mis  ta olema peaks. Uus-meremaalane võib küll ettevõtte asutada, kuid tema jaoks võib olla paras pähkel klaviatuurilt Ü täht ülesse leida, aga kuidas Sa muidu kirjutad „OÜ Best NZ Sheeps“. Ja nii edasi. Avastamisruumi, kitsaskohti ja eelkõige ärivõimalusi on kuhjaga.

Ühesõnaga teen ettepaneku tulla korra kokku: 13.juunil kell 11.00-12.30 uutes Demokeskuse ruumides (Lõõtsa 2a, Tallinn) toimuvale kick-off üritusele – 10 miljonit eestlast aastaks 2025!

Tutvustame kaugel projektiga hetkel oleme ning peame ühe ringi avatud diskussiooni, kuidas antud punktist oleks kõige mõistlikum edasi minna, sest kokkuvõttes peaks see olema just erasektor, kes ütleb riigile, mida paremaks peab muutma, et sellest projektist ka reaalselt äri saaks välja keerata. Automaatse kontopõhise maksuraporteerimise suudame EMTA-ga ise ka välja mõelda, aga kokkuvõttes on pisikesi detaile palju.

Registreerimine kuni 10. juunini aadressil katrin.hanni@mkm.ee – nii teame palju kohvi ja küpsist varuda.

Lugupidamisega

Taavi Kotka

Parkimisinfo Demokeskuse läheduses: suures parkas (EP 90) parkimiskellaga 2 tundi tasuta; Lõõtsa 2a ees (EP 35) 24h tasuline.