Saame tuttavaks #41: uus liige Balcia Insurance

FinanceEstoniaga liitus rahvusvaheline kindlustustehnoloogia ettevõte Balcia. Eesti filiaali juhi Denis Nikolajevi sõnul on ettevõttele oluline olla osa kohalikust elust ja kultuurist. Oma toodete loomisel mõeldakse tulevikule ehk sellele, kuidas keskkond meie ümber muutub ja kuidas muutuvad inimeste vajadused.

FinanceEstoniaga liitus rahvusvaheline kindlustustehnoloogia ettevõte Balcia. Eesti filiaali juhi Denis Nikolajevi sõnul on ettevõttele oluline olla osa kohalikust elust ja kultuurist. Oma toodete loomisel mõeldakse tulevikule ehk sellele, kuidas keskkond meie ümber muutub ja kuidas muutuvad inimeste vajadused.

Millega Balcia tegeleb ning mis on teie unikaalne väärtuspakkumine? 

Balcia on rahvusvaheline kindlustustehnoloogia ettevõte. Pakume oma klientidele kindlustuslahendusi, mis sobivad just nende elustiili ja vajadustega. Meie tooted on väga laia kaitsega ning kindlustustingimused on lühikesed ja kergesti loetavad. Balcial on väga innovaatiline kindlustuse rakendus, mis pakub täiesti uut ostusooritamise ja kahjude esitamise kasutajakogemust. Kõik kindlustused on paari kliki kaugusel ja alati kaasas.

Kes on teie tänane klient, kus turgudel toimetate ning mis on fookus Eestis? 

Balcia tegutseb Kesk-Euroopas ja Baltikumis. Meie grupi eelmise aasta käive oli 120 miljonit eurot ning uus aasta on alanud väga positiivselt. Eesti turul tegutseme universaalse kahjukindlustusseltsina, pakkudes kõiki kindlustusliike ja innovaatilisi tooteid. Meie fookuses on ka Z-generatsiooni esindajad, kelle talenti ja teekondi unistusteni toetame. Peagi on meie tootevalikusse lisandumas kasko- ja liikluskindlustus.

Millised on Balcia lähiaja olulisemad eesmärgid ja plaanid? 

Lähiaja olulisemateks eesmärkideks on meeskonna komplekteerimine, uute toodete käivitamine ja müügimahtude kasvatamine. Põhitegevuse taustal on Balcia aktiivne kohaliku spordielu toetaja –  lühikese ajaga oleme toetanud üritusi nagu Ghetto Games, Simpel Session, The League, FIS Kahevõistluse Otepää MK etapp ja selle aasta kalendris on ees veel Simpel Session, Beach Grind ning veel paar väga huvitavat üritust. Balcia jaoks on oluline olla osa kohalikust elust ja kultuurist.

Tutvustage palun oma tiimi? Kui suur on teie tiim? 

Eesti turule tulekuks kulus meil 90 päeva. Me oleme kasvav ettevõte – täna on tiimis 10 inimest ja lähiajal lisandub kolleege veel. Oleme planeerinud lähiajal luua 20-25 töökohta. Kõik tiimiliikmed on pikaajalise kindlustuskogemusega ja hea ametialase võrgustikuga.

 

Kui raske või lihtne on pakkuda kindlustuse valdkonnas midagi uut ja unikaalset? 

Ma usun, et raskuse aste on otseselt seotud tehnoloogilise võimekuse ja ettevõtte strateegiaga. Oma toodete loomisel mõtleme muuhulgas tulevikule ehk sellele, kuidas keskkond meie ümber muutub ja kuidas muutuvad inimeste vajadused. Eestit võib nimetada jagamisemajanduse üheks sünniriigiks, elektritõuksid ilmusid linnapilti umbes viis aastat tagasi ja eelmise aasta augustis oli just Balcia see, kes esimese kindlustusandjana tõi turule lahenduse, mis koosneb sõitja õnnetusjuhtumi ja sõiduvahendi kindlustusest ning vastutuskindlustusest.

Millised on kindlustuse valdkonna suurimad murekohad, mis vajavad tegelemist? 

Värskelt alustanud kindlustusseltsina keskendume hetkel teavitustööle ehk tutvustame oma lahendusi. Usun, et see mõjutab positiivselt ka sektorit tervikuna.

Miks otsustasite liituda FinanceEstoniaga? 

Insurtech ettevõttena on meie jaoks oluline osaleda tehnoloogia sektori ettevõtete töögruppides.