Kaido Saar: Eesti vajab konkurentsis püsimiseks fintech strateegiat

FinanceEstonia juhatuse esimehe Kaido Saare sõnul seisab fintech töörühm Eesti riikliku fintech strateegia loomise ja kinnitamise eest.

FinanceEstonia fintech töörühma eesmärk on sektori ettevõtetele rahvusvahelist kasvu võimaldava keskkonna eest seismine, selleks vajalike kontaktide loomise toetamine ning kohaliku fintech kogukonna huvide esindamine. 

FinanceEstonia juhatuse esimehe Kaido Saare sõnul seisab fintech töörühm Eesti riikliku fintech strateegia loomise ja kinnitamise eest, et Eesti oleks atraktiivne kasvulava nii kohalikele kui ka rahvusvahelistele ettevõtetele ja Eestisse loodaks jätkuvalt kõrge lisandväärtusega töökohti.

Töögrupi eestvedamisel tehakse aktiivselt koostööd Eesti riigiasutuste, ülikoolide ja esindusorganisatsioonidega Eestis ja laiemalt, et pakkuda liikmetele võimalusi kogemuste jagamiseks, tuge uutele turgudele laienemiseks ning kogemuste vahetamiseks.

Soodsa tegevuskeskkonna eest seismisel on töögrupp panustanud Eesti isikusamasuse tuvastuse režiimi muutmisse. Vajalike kontaktide loomiseks osaleti hiljuti Money 20/20 konverentsil, tehakse koostööd välisministeeriumi, saatkondade ja Euroopa fintech organisatsioonidega. Koostöös TalTechiga on valmimas uuring Eesti Fintech Raport 2023.