FinanceEstonia: seadusandlus ei tohi ettevõtlust pidurdada, vaid peab seda soosima

FinanceEstonia juhatuse esimehe Kaido Saare sõnul seisab organisatsioon tänu liikmete panusele jätkuvalt tugevatel jalgadel.

FinanceEstonia juhatuse esimehe Kaido Saare sõnul seisab organisatsioon tänu liikmete panusele jätkuvalt tugevatel jalgadel. Aktiivselt räägitakse kaasa seadusandluse kujundamisel – 2022. aastal esitati 26 ettepanekut ning tänavu seni viis. 

FinanceEstonia esindab 90 liikme ühiseid huve ning töötab avaliku sektoriga tihedas koostöös, et suurendada Eesti majanduslikku julgeolekut. “Eesmärk on, et seadusandlus ei pidurdaks ettevõtlust, vaid looks innovatsiooni toetades selleks uusi võimalusi. Usume, et Eesti saab olla tänu tehnoloogilisele arengule ja finantsinnovatsioonile parim koht, kus asutada ja kasvatada oma äri ning seda siit ka eksportida,” ütles Saar.

Liikmete korralisel üldkoosolekul tutvustas juhatuse esimees organisatsiooni eelmise ja käesoleva aasta peamisi tegevusi, millele on suures osas tooni andnud kevadel toimunud Riigikogu valimised. Enne valimisi tutvustati erakondadele ning hiljem uuesti koalitsioonipartneritele finantsjulgeoleku tagamisele keskendunud finantssektori poliitikasoovitusi. Samal teemal korraldati kevadel Eesti esimene Finantsjulgeoleku Foorum.

Üldkoosoleku ametliku osa lõppedes toimus vestlusring viimase aasta majanduse ühe põhiteema – inflatsiooni – juurpõhjuste ning mõjude analüüsimiseks. Arutelus osalesid Redgate Wealth investeeringute valdkonna juht Peeter Koppel ja Eesti Panga ökonomist Kaspar Oja. Arutelu juhtis Nasdaq Tallinna börsi juht Kaarel Ots.