FinanceEstonia osales mitmel rahvusvahelistel fintech üritusel

FinanceEstonia juhatuse esimees Kaido Saar ning mitmed FinanceEstonia liikmed osalesid veebruaris erinevatel fintech üritustel Euroopas. Lisaks toimus Madridis Euroopa tasandil digirahanduse- ja finantskogukonda esindava European Digital Finance Association (EDFA) üldkoosolek.

„Euroopa finantstehnoloogia sektor on kiires arengus – ühtlasi käib tihe konkurents selle nimel, kes suudab piirideüleste finantsteenuste arendajatele kasvuks ja tegutsemiseks paremaid tingimusi pakkuda. Riikidel on siin palju võita ning näha on, et mitmed riigid ka tõsiselt pingutavad. Ka Eesti võiks siin võidujooksus edukas olla, selleks vajaksime esmalt tugevat riiklikku fintech strateegiat,“ ütles Saar.

8. veebruaril toimus Vilniuses Fintech Day 2024– fintech innovatsioonile keskenduv iga-aastane rahvusvaheline konverents, mille juhtmõtteks on muutuste eestvedamine finantsvaldkonna mõjusama tuleviku loomiseks. FinanceEstonia juhatuse esimees osales arutelus, mille fookuses olid fintech sektori alanud aasta trendid ning kus teiste hulgas osales ka AI nimega Antonia Socratus. Üritusel esinesid ka FinanceEstonia liikmete – Vespia, Salv, Sorainen – esindajad.

12.–16. veebruarini toimus Stockholm Fintech Week –  rahvusvaheline suurüritus, rohkem kui 1200 osalejaga 600 ettevõttest ja enam kui 40 riigist. Lisaks konverentsil FinanceEstonia liiget Mifundot esindanud Kaido Saarele võtsid sündmustest osa ka teised liikmed. Nädala raames toimus EASi eestvedamisel AI-teemaline kõrvalüritus Eesti saatkonnas, kus teiste hulgas esinesid FinanceEstonia liikmetest Salv ning Cachet.

20. ja 21. veebruaril toimus Madrid International Fintech Capital 2024– valdkonna suursündmus, kus sel aastal osalesid kaks maailma juhtivat fintech liitu: European Digital Finance Association (EDFA) ja IberoAmerican Fintech Alliance ning allkirjastati ühiste kavatsuste protokoll (Global Fintech Alliance). FinanceEstonia juhatuse esimees osales arutelus, mille fookuses oli fintech sektori globaalne visioon. Lisaks toimus Madridis EDFA üldkoosolek, mille raames kinnitati ühtlasi uus põhikiri ning valiti juhatus.