FinanceEstonia osales Balti rahandusministrite kohtumisel USA Kaubanduskojaga

FinanceEstonia juhatuse esimees Kaido Saar osales 19. aprillil toimunud Balti rahandusministrite kohtumisel USA Kaubanduskoja ja suurettevõtetega.

FinanceEstonia juhatuse esimees Kaido Saar osales 19. aprillil toimunud Balti rahandusministrite kohtumisel USA Kaubanduskoja ja suurettevõtetega.

Rahandusminister Mart Võrklaev viibis 16.-22. aprillini Washingtonis, kus osales Rahvusvahelise Valuutafondi (IMF) ja Maailmapanga (WBG) kohtumistel. Eraldi kohtumine toimus koos Läti rahandusministri Arvils Ašeradense ja Leedu rahandusministri Gintarė Skaistė osalusel USA Kaubanduskoja ja suurettevõtetega.

FinanceEstonia juhatuse esimehe Kaido Saare sõnul oli kohtumise eesmärgiks Balti fintech sektori tutvustamine, milleks kaasati ka kolme riigi esindajaid erasektorist. “Meie rahandusminister rõhutas, et Eestis on kõik riiklikud teenused digitaalsed, välja arvatud abiellumine ja lahutamine, kus tuleb ise füüsiliselt kohale tulla. See tekitas saalis positiivset elevust. Minu poolt jäi kõlama, et Eesti on ükssarvikute arvult per capitamaailmas Iisraeli järel teisel kohal. Kõikidest ükssarvikutest 40% on tulnud just fintech/regtech sektorist,” ütles Saar.

Ameeriklased olid Saare sõnul kursis, et Eestis on väga kõrgel tasemel digitaliseeritus ning leidsid, et nii UK kui ka USA ettevõtted peaksid meilt selles eeskuju võtma. “Samas kurdeti Euroopa Liidu fragmenteerituse üle ning mainiti liigsete regulatsioonide loomist,” lisas ta.