Eesti Panga avalikul seminaril on fookuses riikide kasvanud huvi majandusarengut jõulisemalt suunata.
Seminari saavad kõik huvilised jälgida otseülekandena Eesti Panga sotsiaalmeediakanalites (YouTube, Facebook). Eesti Pangas kohapeal osalemine on kutsetega.
Rohkem infot ja ajakava leiate SIIT.
Geopoliitiliste pingete kasv on negatiivselt mõjutanud rahvusvahelist kaubandust, mis sunnib riike senisest rohkem tähelepanu pöörama majanduslikule sõltumatusele ja varustuskindlusele. Eesmärgiks on seatud juurdepääsu kindlustamine strateegiliselt tähtsale toormele ja tehnoloogiale ning rohepöörde kiirendamine. Nende eesmärkide saavutamiseks pöördutakse aina enam tööstuspoliitika poole, mis võib hõlmata nii ettevõtetele toetuste jagamist, maksusoodustusi, erandite tegemist jne. Tulemused pole aga alati ootuspärased, sest sellistel poliitilistel sammudel võib olla rahaline hind ja soovimatu mõju majanduse struktuurile.
Seminaril toome selgust küsimusse, miks riigid tööstuspoliitikat kasutavad ning millised on sellega kaasnevad võimalused ja ohud. Samuti arutame, kuidas mõjutab see ülemaailmset ja kohalikku ettevõtluskeskkonda ning mida peaksid tegema väikeriigid nagu Eesti.
Seminaril teevad ettekande Eesti Panga president Madis Müller, kes tutvustab majandus- ja tööstuspoliitikat suunavaid globaalseid trende, ning OECD vanemökonomist Lukasz Rawdanowicz, kes räägib tööstuspoliitika uuest tulemisest ja selle mõjust.
Esimese aruteluringi keskmes on ettevõtete toetamise raamistik Eestis ja Euroopa Liidus. Teises aruteluringis saavad sõna ettevõtjad, kelle igapäevast tegevust poliitikaotsused mõjutavad. Osalevad Aare Järvan (EIS), Mart Laatsit (Lundi ülikool), Maive Rute (Euroopa Komisjon), Urmas Varblane (Tartu Ülikool), Kadri Kiisel (LHV), Katre Kõvask (YOOK), Otto Pukk (Incap) ja Ivo Suursoo (OIXIO). Seminari juhib Eesti Panga asepresident Ülo Kaasik.