Saame tuttavaks #48: uus liige Rethink

FinanceEstoniaga liitus digitaalsete lahenduste looja Rethink. Ettevõtte asutaja ja tegevjuhi Lars-Erik Hioni sõnul ühendatakse töös disain, psühholoogia, tehnoloogia ning äri. Ühtlasi tõdeb ta, et innovatsioon on midagi sellist, millega on vaja tegeleda igapäevaselt, mitte hoogtööna, sest võib kindel olla, et konkurent ei puhka.

FinanceEstoniaga liitus digitaalsete lahenduste looja Rethink. Ettevõtte asutaja ja tegevjuhi Lars-Erik Hioni sõnul ühendatakse töös disain, psühholoogia, tehnoloogia ning äri. Ühtlasi tõdeb ta, et innovatsioon on midagi sellist, millega on vaja tegeleda igapäevaselt, mitte hoogtööna, sest võib kindel olla, et konkurent ei puhka.

Millega Rethink tegeleb ning mis on teie unikaalne väärtuspakkumine?

Oleme uuringutel põhinevate ja kliendikesksete digitaalsete lahenduste loojad, olgu selleks siis veebilehed, äpid, iseteenindused või muud infosüsteemid. Katame kogu arendustsükli ideest kuni teostuse ja turundamiseni. Meie missiooniks on leida keerulistele probleemidele lihtsad lahendused. Meile meeldivad ühepalju nii inimesed kui ka andmed ja soovime luua lahendusi, mida inimesed armastavad ja mis on ka äriliselt edukad. Kuna me kõike ise valmis arendada ei jõua, siis oleme tihti ka kogenud nõuandja rollis.

Mille poolest eristute teistest sama valdkonna ettevõtetest?

Kuigi meil on palju väga tublisid konkurente, usume, et vaid väga vähesed neist oskavad sama meisterlikult kokku sõlmida nii disaini, psühholoogia, tehnoloogia kui äri. Samuti on meil ebaproportsionaalselt suur kogemus välisturgudel, kuna ligi pool meie käibest on eksport. Viime Eesti kogemust laia ilma ja toome teiste riikide kogemusi ka teistpidi koju tagasi.

Kes on teie tänane klient ning mis on fookus?

Rethinkil on kolm fookusvaldkonda – finants, tervishoid ja avalik sektor. Meie juurde jõuavad enamasti kliendid, kes on suurte muutuste alguses, olgu selleks noore ettevõtte kiire areng või suure ettevõtte kliendikeskseks muutumine. Oma tausta tõttu tunneme ennast kõige tugevamini just panganduse- ja fintech-maailmas.

Millised on Rethink’i lähiaja olulisemad eesmärgid ja plaanid?

Me usume siiralt, et hea disain päästab maailma. Tahame oma tööga mõjutada võimalikult paljude inimeste igapäevategevusi paremuse poole. Mida kiiremini saavad tehtud digitaalsed toimetused, seda rohkem võiks olla inimestel aega nende asjade jaoks, mis on elus päriselt olulised. Teeme asjad lihtsaks, kiireks, mugavaks ning vähendame ebavajalikku keerukust, bürokraatiat ja lohisevaid protsesse.

Kui suur on teie tiim? Tutvustage palun oma Eesti tiimi.

Meie 15-liikmelisse tiimi kuuluvad oma ala tippeksperdid: teenusedisainerid, UX/UI disainerid, veebiarendajad, turundajad ja analüütikud. Meie inimesed sõlmivad kokku aastatepikkuse kogemuse erinevatest valdkondadest ning erineva suurusega ettevõtetest. Mitmed meist töötavad ka oma valdkonna õppejõudude ja koolitajatena. Meil on alati ruumi ka noortele ja energilistele tulevikutegijatele.

 

Millised on teie valdkonna suurimad murekohad? Kuidas neid lahendada?

Viimasel ajal on tugevalt näha kliendikesksuse parandamiseks mõeldud eelarvete vähenemist. See on seotud eelkõige üldise majandusolukorraga. Trend peaks olema tegelikult vastupidine – mida keerulisem on olukord turul, seda enam peaks kliendikesksuse nimel pingutama ja sellesse investeerima.

Teiseks väljakutseks on keerukused, mis on seotud kasutajakesksuse juurutamisega organisatsiooni tasandil ja muudatuste juhtimisega laiemalt. Selle lahendamisega me igapäevaselt tegelemegi ja see on normaalne osa tööst. Koolitusprogrammide ja uuringutel põhinevate teenusedisainiprojektide tulemusel aitame muutusteks valmis ettevõtetel jõuda läbi uute mõttemallide reaalsete tegudeni. Selle tulemusel kasvab ettevõtete konkurentsieelis ja paraneb teenusekvaliteet.

Mida peate Eesti majanduse ja finantssektori suurimaks väljakutseks praegu?

Lisaks neile väljakutsetele, mille kohta meediast igapäevaselt lugeda saame, kipub eestlase rahulolu oma saavutustega tihti varjutama vajadust igapäevase innovatsiooni järele. Näiteks saime küll oma e-riigi võimsa kiirendusega paigalt, aga võtsime seejärel käigu välja ning keskendusime liiga palju aastaid enda saavutuste imetlemisele. Innovatsioon on midagi sellist, millega on vaja tegeleda igapäevaselt, mitte hoogtööna, sest võib kindel olla, et konkurent ei puhka.

Miks otsustasite liituda FinanceEstoniaga? Millised on teie ootused koostööle ja liikmelisusele?

Finantssektoris tegutseva ettevõttena soovime panustada valdkonna arengusse. Usume, et FinanceEstonia pakub meile väärtuslikke kontakte nii kohalikul kui rahvusvahelisel tasandil ning aitab kaasa koostöövõimaluste leidmisele. Ja lõpetuseks – kõik algab inimestest, ning FinanceEstonia kogukond on kahtlemata väga tugev!