FinanceEstoniaga liitus platvormitöötajatele ja jagamismajanduse platvormidele kindlustuslahendusi arendav Cachet. Ettevõtte kaasasutaja Kalle Pallingu sõnul saab andmete väärindamise teel kindlustust oluliselt personaalsemaks muuta. Oluliseks murekohaks on aga ülereguleerimine – innovatsiooni seisukohalt on targem lasta uuel teenusel või tootel turul toimida ja reguleerida seda vastavalt vajadusele.
Millega Cachet tegeleb ning mis on teie unikaalne väärtuspakkumine?
Cachet arendab digitaalseid, paindlikke ja andmepõhiseid kindlustuslahendusi platvormitöötajatele (B2C) ja jagamismajanduse platvormidele (B2B). Cachet ainulaadsus seisneb tehnoloogias, mis koondab ja analüüsib andmeid ja loob seeläbi arusaama liikleja tegevusmustritest. See võimaldab meil pakkuda paindlikke ja õiglaselt hinnastatud kindlustustooteid.
Kes on teie tänane klient, kus turgudel toimetate ning mis on fookus Eestis?
Cachet tegutseb Baltikumis, Poolas ja Rootsis. Tänavu laieneme ka teistesse Põhjamaadesse, juba oleme alustamas Soome turule sisenemist. Meie klientideks on platvormitöötajad (näiteks Bolti äpi taksojuhid), aga ka platvormid ise, kes tegutsevad nii gig workerite kui ka sõidukiparkidega elektritõuksidest ja jalgratastest kuni takso autoparkideni välja. Eestis on peamine fookus äpitakso juhtidel ja neid teenindavatel autoparkidel. Tavakliendile pakume ka liiklus- ja kaskokindlustust.
Millised on Cachet lähiaja olulisemad eesmärgid ja plaanid?
Põhjamaadesse laienemine on üks neist. Samuti plaanime kinnitada tugevamalt kanda B2B suunal. Oleme töötanud välja uudse tarkvaraplatvormi sõidukipargi ja kindlustuspoliiside efektiivseks haldamiseks. See säästab oluliselt fleet manageride aega ja raha. Meie kliendid peavad seda alternatiividega võrreldes tohutuks edasihüppeks,
Tutvustage palun oma tiimi? Kui suur on teie tiim?
Hetkel töötab meil 22 inimest, neist 4 Poolas. Lisaks töötavad meiega igapäevaselt mitmed vabakutselised koostööpartnerid.
Kui raske või lihtne on pakkuda kindlustuse valdkonnas midagi uut ja unikaalset?
Millegi uue ja unikaalse välja mõtlemine ja turustamine pole kerge üheski valdkonnas. Kindlustus on ilmselt üks keerulisemaid valdkondi, kus muudatusi ellu kutsuda. See on finantsteenus, mida ümbritsevad tugevad regulatsioonid. Õnneks aitab tehnoloogia kindlustuskogemust hulga paremaks ja mugavamaks muuta. Cachet keskendubki sellele, et luua tooteid väga konkreetse riski kaitseks ja sellele, et neid tooteid saaks võimalikult lihtsalt osta.
Millised on kindlustuse valdkonna suurimad murekohad, mis vajavad tegelemist?
Kindlustus on tihti üldine ja arvestab liialt “keskmisega”. Tegelikult saab andmete väärindamise teel kindlustust oluliselt personaalsemaks muuta. Cachet sündis GDPR-i arutelude tuules, kui üks peamine printsiip oli inimeste kontroll oma andmete üle ja nende enda kasuks tööle panemine. Kuigi need aluspõhimõtted on paigas ja palju on saavutatud, siis mõju ja personaliseeritud lahenduste osas on Cachet’ sarnastel tegijatel veel paljugi ära teha.
Mida peate Eesti majanduse ja finantssektori suurimaks väljakutseks praegu?
Peamised väljakutsed on seadusandluse stabiilsus ja etteaimatavus. Sellega ei ole viimasel ajal just kõige paremini. Teine mure on seotud ülereguleerimisega, kus seadusandjal paistab olevat lihtsam öelda kohe ja kiiresti konkreetne “ei”, selmet lasta teenusel või tootel turul toimida ja reguleerida seda vastavalt vajadusele.
Miks otsustasite liituda FinanceEstoniaga?
Liitusime, et olla veel paremini kursis ja rääkida kaasa meid ja meie kliente puudutavate regulatsioonide muutmisel ning EL-i direktiivide kohaldamisel siseriiklikku seadusandlusesse. Ja loomulikult jagada kogemusi teiste sama sektori tegijatega Eestis. Oleme nii väike riik ja majandus, et vaid koostööd tehes saame Eestit suuremaks teha.