FinanceEstoniaga liitus finantsvõrdlusplatvorm Altero. Ettevõtte maajuht Eylin Kuusemäe sõnul on sektoris oluliseks murekohaks lepingutingimuste läbipaistvuse puudumine. Eriti problemaatiline on see nende inimeste jaoks, kes ei mõtle laenuvajadust kaaludes ette pikaajaliselt ja teevad otsuse pigem impulsiivselt ilma päriselt süvenemata, kas võetav laen on turul pakutavatest parim.
Millega Altero tegeleb ning mis on teie unikaalne väärtuspakkumine?
Altero on finantsmaakler, kes aitab kliendid ja laenupakkujad omavahel kokku viia. Lõppkliendid on eraisikud ja ettevõtted, kes leiavad läbi meie platvormi endale sobivaimate tingimustega laenu hoides seejuures kokku väärtuslikku aega, mida nad muidu kulutaksid igale laenuandjale eraldi taotluse esitamisele ja laenude võrdlemisele. Meile tuleb esitada vaid üks taotlus, mille me saadame laiali erinevatele laenuandjatele ning mille hulgast saab lõppklient endale valida sobivaima välja ja kohe ka allkirjastada. Lisaks annavad meie haldurid ka finantsnõu. Sisuliselt võib meid võrrelda Iizi kindlustusmaakleri, SkyScanneri või Bookinguga finantsmaastikul.
Kes on teie tänane klient, kus turgudel toimetate ning mis on fookus Eestis?
Meie tänane lõppklient on peamiselt eraisik või väikeettevõtja, kes vajab mistahes eesmärgil väikelaenu suuruses kuni 25 000 eurot eraisiku puhul ja 300 000 äri puhul. Toimetame kõigis kolmes Balti riigis. Eestis on meie sihiks praegu kasvatada laenupakkujate arvu meie platvormil nii era kui ka äri segmendis.
Meie kliendiks on ka finantsteenuse pakkuja, kes osaleb meie platvormil laenuoksjonil. Mugavaks teeb asjaolu see, et meil on tugev kliendihaldurite meeskond, kes aitab kokku koguda kõik vajalikud dokumendid lõppkliendilt selleks, et finantsteenuse pakkuja saaks kiire otsuse teha.
Millised on Altero lähiaja olulisemad eesmärgid ja plaanid?
Esiteks kasvatada ja tõsta kliendibaasi kvaliteeti nii era kui ka äri segmendis ning teiseks kasvatada meie platvormil tegutsevate finantsteenuse pakkujate arvu.
Tutvustage palun oma tiimi? Kui suur on teie tiim?
Meil on ca seitsmest inimestest koosnev taustajõud turunduse, IT ja äriarenduse näol Lätis, kes tegutsevad kõigi kolme Balti riigi heaks ning hetkel seitsmest inimesest koosnev tiim Eestis, kellest enamus töötab lõppkliendiga.
Millised on teie tegevuse mõttes finantssektori suurimad murekohad, mis vajavad tegelemist?
Lõppkliendi vaates lepingutingimuste läbipaistvuse puudumine. Tingimused ja lisatasud on väga erinevad. Krediidi kulukuse määr näitab küll ära selle, kui kalliks laen lõpuks kliendile osutub, kuid seda tihtilugu lepingutes kohe välja ei tooda. Tuuakse välja intress, kuid see on vaid üks osa laenu tagasimakse kulust. Lõpphinnas sisalduvad ka muud kulud, näiteks lepingutasu, laenuhaldustasu jne.
Kas ja kui rahatark on Eesti inimene ning millist tarkust oleks juurde vaja?
Eesti inimesed jagunevad kaheks. On neid, kes on väga rahatargad ja võtavad laenu läbimõeldult ning eesmärgistatult. Sellised inimesed võrdlevad ja kaaluvad erinevaid laenupakkumisi ning teevad oma otsuse kaalutletult. Samas on ka vastupidiseid näiteid inimestest, kes ei mõtle laenuvajadust kaaludes ette pikaajaliselt ja teevad otsuse pigem impulsiivselt ja kipuvad võtma kas esimeselt laenuandjalt, kes neile laenu pakub või vanast harjumusest oma kodupangast ilma päriselt süvenemata, kas sealt võetav laen on turul pakutavatest parim.
Mida peate Eesti majanduse ja finantssektori suurimaks väljakutseks praegu?
Rahva vaesumine, hinnakasv ja vinduv majanduslangus.
Miks otsustasite liituda FinanceEstoniaga?
Meie peamine eesmärk liitumisel on olla kursis kõigi oluliste arengutega Eesti finantssektoris ning aktiivselt kaasa rääkida selle arengus ja suundumustes. Oleme veendunud, et FinanceEstonia pakub meile suurepärast võimalust olla infoväljas ning osaleda aruteludes ja projektides, mis mõjutavad Eesti finantstööstust. Lisaks oleme valmis panustama oma teadmiste ja kogemuste kaudu FinanceEstonia tegevustesse ning osalema aktiivselt üritustel ja kohtumistel, et jagada parimaid tavasid ja luua tugevaid sidemeid teiste finantsvaldkonna spetsialistidega.