Vespia

Kodulehele

Vespia on uuenduslik kõik-ühes ärituvastuse (KYB) ja rahapesu tõkestamise (AML) platvorm, mis põhineb tehisintellektil. See on loodud spetsiaalselt AML-kohustatud ettevõtete abistamiseks. Vespia AI-toega lahendus lihtsustab klientide, partnerite ja investorite verifitseerimist ning riskihindamist, aidates säästa aega ja raha. Platvorm võimaldab tuvastada ettevõtteid üle kogu maailma vähem kui 30 sekundiga, olles ühendatud üle 5000 andmebaasiga. See on võimeline tuvastama ettevõtte tausta, kasusaajaid, PEP-e, sanktsioone ja negatiivset meediat, samuti isikutuvastust ja transaktsioonide monitoorimist. Vespia AI Compliance Officer analüüsib andmeid ning pakub soovitusi järgnevateks sammudeks.

Asutatud 2021. aastal, on Vespia kaasasutajateks Julia Ront, tegevjuht ja Veriffi teine töötaja, kellel on üle 8 aasta kogemust RegTech valdkonnas, ning Anton Vedešin, tehnoloogiajuht, kellel on doktorikraad pilvetehnoloogia ja küberjulgeoleku alal.

Rahvusvaheliselt tegutseb Vespia peamiselt Balti riikides, Suurbritannias, Saksamaal, Bangladeshis ja Kanadas, ning on alustamas laienemist Aafrikasse. Teenindades üle 30 kliendi erinevatest valdkondadest nagu pangandus, fintech, krüptovaldkond, advokaadibürood, kindlustus ja investeerimissektor. Vespia KYB ja AML lahendus aitab klientidel hankida vajalikke litsentse, hallata rahapesu tõkestamise auditeid ning verifitseerida kliente 90% kiiremini.

Tule liikmeks

Finantssektori katusorganisatsioonina esindame liikmete ühiseid huve ning töötame avaliku sektoriga tihedas koostöös, et suurendada Eesti majanduslikku julgeolekut.

FinanceEstonia liikmeteks on väga erinevad ettevõtted ja organisatsioonid. Meie liikmed on näiteks LHV Group, Redgate Capital, NASDAQ Tallinna börs, Veriff, Funderbeam, Salv, EY, KPMG, Bigbank, Estateguru, Tallinna Tehnikaülikool, mitmed Eestis tegutsevad advokaadibürood ja paljud teised.

FinanceEstonia liikmeks ootame kõiki ettevõtteid ja organisatsioone, kellel on huvi ja soov muuta Eesti finantssektorit konkurentsivõimelisemaks, rääkida kaasa valdkonna arengut puudutavates küsimustes ning luua uusi kontakte nii Eestis kui ka välismaal.

Täida liitumisavaldus ning võtame sinuga ühendust.

Täida liitumisavaldus

Täida liitumisavaldus ja võtame sinuga ühendust.