Joel Kukemelki trükivärske raamat jagab pensionitarkust ja kutsub suuremalt unistama

FinanceEstonia kogumispensioni töögrupi juht ja pikaajalise finantssektori kogemusega Joel Kukemelk andis välja raamatu “Pensionimiljonär – teekond kuldsete aastateni”. Raamat jagab teadmisi Eesti pensionikogumisest, selgitades keerulisi teemasid lihtsas ja kaasahaaravas keeles ning suunab inimesi tegudele, et saaks ka elu kuldseid aastaid nautida.

FinanceEstonia kogumispensioni töögrupi juht ja pikaajalise finantssektori kogemusega Joel Kukemelk andis välja raamatu “Pensionimiljonär – teekond kuldsete aastateni”. Raamat jagab teadmisi Eesti pensionikogumisest, selgitades keerulisi teemasid lihtsas ja kaasahaaravas keeles ning suunab inimesi tegudele, et saaks ka elu kuldseid aastaid nautida.

“Eesti inimesed on eri küsitluste järgi teoorias võrdlemisi rahatargad, kuid praktikas tegelik rahakäitumine seda ei peegelda,” märgib Kukemelk. Eriti ilmne on see pensionikogumise näitel. “Paljud ei mõista, kui oluline on pensioniks raha koguda, ega tea, kui kasuliku süsteemi on riik selleks loonud II ja III pensionisamba kujul,” lisab ta.

Kukemelki sõnul sai raamatu kirjutamise mõte alguse juba mitu aastat tagasi. “Põhjuseid sellise raamatu kirjutamiseks oli palju. Tõsisemalt hakkasin selle peale mõtlema umbes 2-3 aastat tagasi ning pärast LHVst lahkumist tundus õige hetk see projekt ära teha.” Raamatu eesmärk on täita Eesti inimeste pensioniteadmiste lüngad ning aidata neil mõista, kuidas teha nutikaid finantsotsuseid. Autori sõnul on “Pensionimiljonär” esimene raamat, mis seletab Eesti kogumispensionisüsteemi lahti lihtsas ja arusaadavas keeles.

“Raamat on piisavalt paks, et kõik oluline saaks öeldud ning piisavalt õhuke, et see kellelegi üle jõu ei käiks. Samuti piisavalt isiklik ja vaheldusrikas, et ka päriselt huvitav lugeda oleks,” kirjeldab autor. Raamatu kaanekujundus – kuldsed ääred ja must lõhe keskel – sümboliseerib pensionikuristikku, mis inimestel tuleb tarkade valikutega ületada, et pensionipõlves jõuda tõeliselt kuldsete aastateni. “Kutsun kõiki selle raamatuga elu pikimale reisile – pensionireisile,” lisab Kukemelk.

Autori sõnul võiks “Pensionimiljonär” kuuluda koolide soovitusliku kirjanduse hulka, kuid samas on see sobilik lugemiseks kõigile, olenemata vanusest või elukutsest. “Pension puudutab meid kõiki ja pensioniga seotud valikuid peame me kõik tegema oma tänasest vanusest ja eluetapist sõltumata.”

Raamat kombineerib pensionitarkusi autori kahekümneaastase finantssektori kogemusega ning seob need tema 2024. aasta reisilugudega Tallinnast, Mallorcalt, Valenciast, Lissabonist ja Dubaist. See annab loole isikliku ja elulise mõõtme, sest nii nagu reisidel välismaale on oma algus- ja lõpp-punkt, on ka meie elureisil oma algus ja lõpp.

Kuula ka Äripäeva hommikuproragmmi intervjuud autoriga: Joel Kukemelk: pensioni teine sammas teeb miljonäriks, aga sellest ei piisa